1. Ana Sayfa
  2. Sinema Haberleri
  3. Yeni Robocop Filmi Çekiliyor!

Yeni Robocop Filmi Çekiliyor!

Yeni Robocop Filmi Çekiliyor!

Robocop filminin ilk olarak 1987 yılında çekildiğini söyleyebiliriz. Dolayısıyla film ilk çekildiği günden beri her zaman akıllarda kalmayı başardı. O günün teknolojisi ile bugünün teknolojisine baktığımız zaman filmin yeniden çekilmesi sonrasında Robocop’un bambaşka bir kimliğe bürüneceğini tahmin edebiliyoruz. Günümüzde kullanılan efektler ve görüntü kalitesi filmin kalitesini büyük bir oranda arttıracak.

Robocop beyaz perde de ironikleşmiş olan bir bilim kurgu karakterlerinden bir tanesi. Bir devam filmi olarak çalışmalarında sürdürüldüğü biliyoruz. Film ile ilgili olarak ilk müjdeli haber ise serinin ilk filminin senaristinden geldi.

Yeni Robocop Filmi Çekiliyor1 - Yeni Robocop Filmi Çekiliyor!

Den Of Geek’de yer alan habere göre Neumeier; “İnsanların hala RoboCop’la ilgileniyor olması güzel bir şey ve MGM’de yeni bir devam halkası üzerine çalışıyorum. Belki yeni bir devam halkası çıkarabiliriz” diye konuştu. MGM’in katledilen polisten suçlarla savaşan cyborg robot Alex Murphy’e geri dönmenin yollarını aradığını belirten senarist, “Bir sürü RoboCop filmi oldu ve yakın zamanda bir de yeniden çekim yapıldı. Şu an üzerinde çalıştığımızın ise  hepimizin bildiği ve sevdiği eski RoboCop’a geri dönüp oradan ilerleyeceğini söyleyebilirim. Bu, aslında bana göre ilk filmin bir devamı” diye belirtti.

Robocop filmlerinin orjinaline baktığımız da üç seriden oluşuyor. Amerikan gişelerinden toplamda 109,8 milyon dolarlık bir gişe elde etmişti. 2014 yılında gelen, İsveç oyuncu Joel Kinnaman başrollü yeniden çekim RoboCop ise Amerikan gişesinde 58,6 milyon dolar gişe elde ederek beklentilerin altında kalmıştı. Bakalım devam halkası nasıl bir seyir izleyecek?

Bir önceki yazımız olan 2018'in Merakla Beklenen Filmleri başlıklı makalemizde 2018 filmleri, 2018 merakla beklenen filmleri ve en güzel filmlr hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yapılan Yorum (1)

  1. Robocop filmi yılların eskitemediği efsane bir filmdir robocop filminin tekrar çekilmesi çok iyi olur bir hayranı olarak robocop filminin yenisinin çekilmesini merakla bekliyorum