1. Ana Sayfa
  2. Sinema Haberleri
  3. Yabancı Film Önerileri
Trendlerdeki Yazı

Yabancı Film Önerileri

Yabancı Film Önerileri

İzlenilmesi Gereken Filmler 

            1. Esaretin Bedeli: 1994 yapımı eski bir dram filmidir. Frank Darabont’un yönetmenliğinde yapılmış ve ünlü aktör Morgan Freeman tarafından başrol oyunculuğu yapılmıştır.

            2. Harry Potter ve Felsefe Taşı: J.K Rowling’in yazdığı Harry Potter serisinin ilk filmi olan bu fantastik filmin yönetmeni Chris Columbus’tur. Imbd puanı 7.3 olup fantastik filmler arasında kendine iyi bir yer bulmuştur.

            3. Star Wars: Sith’in İntikamı:  Bilim-Kurgu alanında bir vazgeçilmez olan Star Wars serisi George Lucas yönetmenliğinde çekilmiştir. 7.6 Imbd puanına layık görülmüştür. Filmin kadrosunda en ünlü aktörler Hayden Christensen (Darth Vader), Ewan McGregor (Obi-Wan Kenobi) ve Natalie Portman (Padmé Amidala) yer almaktadır. En beğenilen Yabancı Filmler arasındadır.

            4. Jurassic Park: Özel efekt severlerin bayıldığı bu film 8.1 gibi oldukça yüksek bir Imbd puanıyla seyircilerin onayını almıştır. Filmin yönetmenliğini Steven Spielberg yapmıştır. Serinin diğer bölümleri de öneri hak ediyor.

            5. Kara Şövalye: Bir Batman serisi olan  Kara Şövalye Christopher Nolan’ın yönetmenliğinde yapılmıştır. Oldukça yüksek bir bütçeyle hazırlanmıştır. Suç filmleri arasında en beğenilenler arasındadır.

            6. Yüzüklerin Efendisi; Yüzük Kardeşliği: Yüzüklerin Efendisi serisinin ilk filmi olan Yüzük Kardeşiliği J.R.R Tolkien tarafından yazılmıştır. Peter Jackson’ın yönetmenliğini yaptığı film oldukça beğenilmiştir.

            7. Yeşil Yol: Imbd Puanı 8.8 olan Yeşil Yol filmi bir dram filmidir. Ünlü yönetmen Frank Darabont’un yönetmenliği altında yapılmıştır. Ayrıca en ünlü aktörlerden biri olan Tom Hanks (Paul Edgecomb) başrol oyuncusu olarak oynamıştır.

            8. Gladyatör: Eski Roma döneminde geçen bir aksiyon filmidir. 8.8 Imbd puanı alarak seyircilerin büyük desteğini almıştır. Ünlü yönetmen Ridley Scott tarafından yönetmenliği yapılıp ünlü oyuncu Rossel Crowe tarafından da başrol oyunculuğu yapılmıştır. Ve 2001 yılının En İyi Film Oscar’ı  ödülünü almıştır.

Bir önceki yazımız olan Imdb Puanı Yüksek Filmler başlıklı makalemizde İmdb puanı yüksek filmler ve Ne izlemeli hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap