1. Ana Sayfa
  2. Bilgilendirme
  3. Vizyondaki Filmler: 12 Savaşçı
Trendlerdeki Yazı

Vizyondaki Filmler: 12 Savaşçı

Vizyondaki Filmler: 12 Savaşçı

11 Eylül 2002 İkiz Kuleler saldırısı sonrasında geçen 12 Savaşçı, beyazperdede yerini aldı. Yönetmenliğini Nicolai Fuglsig’in üstlenmiş olduğu yapımın oyuncu kadrosunda Chris Hemsworth, Michael Shannon, Michael Peña gibi isimler yer almaktadır. Uzun süredir vizyona girmesi beklenen savaş ve dram tarzındaki bu filmde son derece etkileyici bir hikaye anlatılmaktadır.

12 Savaşçı filmi - Vizyondaki Filmler: 12 Savaşçı

11 Eylül saldırısının ardından El Kaide terör örgütüne operasyon düzenlemek için Amerika Birleşik Devletleri özel kuvvetler ekibi, Afganistan’a gönderilir. Ekibin lideri olarak ise Mitch Nelson görevlendirilir. Bu tehlikeli görev için Amerikan askerleri Afganistan’a ayak basacak ve onları oldukça zorlu bir operasyon bekleyecektir. Ancak bölgeyi pek bilmedikleri için Afganistan Birleşik İslami Kurtuluş Cephesi Generali Dostum’dan yardım almak zorunda kalacaklardır. Kayalıklarla dolu dağlar içerisinde bir bölge olması nedeni ile bu bölgenin hakimiyeti oldukça zor alınabilmektedir. ABD özel kuvvetleri, Dostum ve onlarla müttefik olarak Taliban, El Kaide ile savaşmak için bölgeye doğru yola çıkmışlardır. ABD askerleri ve müttefikleri arasında büyük bir güvensizlik yer almaktadır. Bunun yanı sıra kültür farklılıkları da bu mücadelede büyük bir zorluk olacaktır. Ayrıca Amerikan askerleri, Afgan atlı birliklerinin ilkel savaş teknikleri ile karşılaşacak ve onlara uyum sağlamak zorunda kalmaktadır. Oldukça zor bir şekilde kurulan bağ ile beraber sayıca az olmaları ve kendilerini öldürmeye çalışan acımasız düşmana karşı az sayıda silah ile hayatta kalma mücadelesi vereceklerdir. 12 Savaşçı filmi tüm sinema sevenlere heyecan dolu anlar yaşatmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Nisan Ayında Vizyona Girecek Film ve Diziler başlıklı makalemizde Avengers: Sonsuzluk Savaşı, Nisan Ayı Filmleri ve Nisan Ayında Vizyona Girecek Diziler hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap