1. Ana Sayfa
  2. Bilgilendirme
  3. Valerian Ve Bin Gezegen İmparatorluğu İncelemesi

Valerian Ve Bin Gezegen İmparatorluğu İncelemesi

Valerian Ve Bin Gezegen İmparatorluğu İncelemesi

Valerian Ve Bin Gezegen İmparatorluğu

27 Temmuz 2017 tarihi itibari ile film severler ile buluşacak olan Valerian ve bin gezegen imparatorluğunda; bilim kurgu, aksiyon ve macera türlerinin tamamı bir arada yer alıyor. Film 137 dakika sunar iken her dakikasında türlerinden ayrı ayrı sahneler barındırmakta ve film severler için ayrı bir kategori oluşturmaktadır.

Konusu

1498247457 thumbnail 25961 - Valerian Ve Bin Gezegen İmparatorluğu İncelemesi

Yönetmen koltuğunda; Luc Besson’un oturduğu filmde konu ise 28. Yüzyılı ele alarak bir bilim kurgu işleyişinde ilerletiliyor. 28. Yüzyılın beklenenin aksine çok daha fazla aksiyon dolu olması ve bunun sebebinin ise; bin farklı gezegende toplanan ırkların bir arada yaşamaya başlamalarından kaynaklanması olarak gösteriliyor. Aynı şekilde; ırkların tamamının hayat şartları ve yaşayış biçimleri de birbirlerinden farklı olarak kendini gösteriyor. Alpha şehirlerinde birbirlerinden farklı ırkların bu denli huzur içerisinde yaşıyor olmalarının sebebi ise her ırkın yeteneğini ve bilgisini diğer ırklar ile paylaşıyor olmasından kaynaklanıyor. Ancak bu huzur ve barış ortamının uzun sürmesine izin vermeyecek olan tehditler gün yüzüne çıkmaya başlar. Söz konusu tehditlerin son bulması için ise oluşturulmuş olan ikilinin 10 saatten çok daha az zamanları vardır.

Uyarlama Eseri

1967 yılı itibari ile yayım hayatına girmiş ve okurlarında geçerli not almış olan Valerian Ve Laureline adlı çizgi romanın uyarlamasıdır. Filmin senaryosu ise; Luc Besson’a aittir. Son olarak film; Fransa yapımıdır.

Bir önceki yazımız olan Spawn, Beyazperde’ye Merhaba Demeye Hazırlanıyor başlıklı makalemizde Spawn, Spawn geri dönüyor ve Spawn yeniden geri dönüyor hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap