İlginizi Çekebilir!
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgilendirme
  3. Ünlü HollyWood Filmleri Hangileridir?

Ünlü HollyWood Filmleri Hangileridir?

Ünlü HollyWood Filmleri Hangileridir?

Hollywood Sineması

            Bütün dünyayı etkisi altına alan Hollywood sineması özellikle de son yıllarda oldukça popüler. İster konusu ister montajı olsun birçok alanda en iyisi olan bu sinema bütün dünyada yaygın olmasının hakkını fazlasıyla veriyor.

 Avatar

            James Cameron’un yönetmenliğini yaptığı bu 3 boyutlu film izleyen herkesi büyülemişti. Gerek konusu bakımından gerekse görsel efektleriyle son zamanların en iyilerinden biriydi denilebilir.

 Titanik

            Yine bir James Cameron şaheseri.. Asla batmaz denilen bir gemide yolculuğa çıkan asil bir kadın ve son anda bir bahis üzerine kazandığı biletle yine aynı gemiye binen bir adam… Uzun bir yolculuk sırasında tanışan ve birbirlerinden çok hoşlanan 2 gencin gemide ki yaşadıklarını anlatıyor. 11 Oscar ödülü olan bu başyapıt yıllar geçse de her izlenildiğinde insanı bir kez daha etkiliyor.

 Hızlı Ve Öfkeli

            Gece olduğunda sokaklarda yapılan araba yarışlarını konu alıyor. Hızlı Ve Öfkeli 7’nin ardından hayata gözlerini yuman Paul Walker’ın hayranları ise epey üzgün.

 Harry Potter Serisi

            J.K.Rowling ‘in romanlarından beyaz perdeye aktarılan seri, yayınlandığı günden beri her zaman beklediği ilgiyi gördü. Hogwarts büyücülük okuluna gitmesiyle hikâyesi başlayan Harry Potter’ın hayatı ve yaşadıkları oldukça ilgi çekiciydi. Görsel efektleri ve oyuncuların üstün yetenekleri bakımından oldukça etkileyiciydi. Geçen yıllarda yayımlanan yapım hala sevilerek izlendiğini kanıtladı.

 Transformers

            Autobotların dünyaya gelmesiyle başlayan olaylar ilgi çekiciliğiyle tam bir başyapıt. Ağırlıklı olarak görsel efektlerin kullanıldığı bu bilim kurgu sineması yüksek bir hasılat yaparak herkesin yüzünü de güldürmeyi başardı.  

 Yüzüklerin Efendisi

            Olay Orta Dünya topraklarında sadece savaş getiren bir yüzüğün yıllar sonra ortaya çıkmasıyla başlar. Elindeki yüzüğün değerini bilmeyen Frodo’nun yüzüğü yok etmek için geçirdiği macerayı konu alıyor.

Bir önceki yazımız olan Sinema'da Vizyona Giren Filmler başlıklı makalemizde bu hafta vizyona giren filmler ve haftanın filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap