İlginizi Çekebilir!
  1. Ana Sayfa
  2. Yabancı Filmler
  3. Üç Bilboard Ebbing Çıkışı, Missouri Gösterime Girdi

Üç Bilboard Ebbing Çıkışı, Missouri Gösterime Girdi

Üç Bilboard Ebbing Çıkışı, Missouri Gösterime Girdi

Son yıllarda sinema sektörünün birbirine benzer yapımları ortaya çıkarması ile klişe bir hal alan beyaz perde yapımları eminim ki Üç Bilboard Ebbing Çıkışı, Missouri filmi ile döngüyü kıracak. Fragmanını ilk izlediğim de oldukça heyecan uyandıran bu yapım farklı bir tarzı ile konu işleyişi hem sürükleyiciliği arttırıyor hem de zamanın nasıl geçtiğini anlayamıyorsunuz. Filmin bana göre en güzel diyebileceğim iki yanı vardı. Birincisi aklınıza gelebilecek bütün duyguları bir arada sunmasıydı. Evet yanlış duymadınız karşıt bütün duyguları izleyiciyle öyle bir buluşturmuşlar ki film boyunca yaşadığınız duygu değişiminin haddi hesabı yok 🙂 Bir diğeri ise tam yerinde ve sahnesine uygun kullanılan harika müziklerdi. Bir de dipnot olarak, filmi izlerken sormadan edemiyorsunuz bizim yerli sinemamızda filmler hep aynı klişeler ile ilerlerken popüler kültürün elinden nasıl kurtulacak? Amerikan sineması ise bir o kadar cesur ki yaptıkları bu film ile Oscar adaylığını dahi düşünmemişlerdir belki. Umarım bir gün bizim sinemamız da reklamı dahi yapılma gereksinimi duymayan saçma komedi filmlerinden arınıp çok daha kaliteli yapımlar ile karşımıza çıkar. Neyse konu dışına çıkmadan filmimize tekrar geri dönelim…

ÜÇ REKLAM PANOSU FİLM KONUSU

Angela Hayes adlı genç kız, cani ruhlu bir katilin önce tecavüzüne uğrar ve sonrasında vahşice öldürülür. Bu insanlık dışı dramatik olayın ardından kızının acısını bir türlü unutamayan annenin (Mildred Hayes) katil ile ilgili bir somut delilin bulunmaması ve yakalanmaması nedeni ile hem daha fazla acı yaşar hem de intikam duygusu beslemeye başlar. Katille ilgili hiç bir bilginin aylar boyunca elde edilememesi nedeni ile kasabanın polis şerifini sorumlu tutan acılı anne şehrin girişinde bulunan 3 adet reklam panosunda küfürlü kelimeleri kullanmadan iğneleyici sözler yazmak için reklam panolarını kiralar. Kasaba halkı bu konuda acılı anneye tepki gösterse de fikrinden geri durmaz. Basının da ilgi göstermesi ile beraber olayları bir adım öteye taşıyarak eğer sürekli gündemde olursa cinayet daha çabuk çözülür diyerek bu işi daha da sürdürmeye karar verir.

Bir önceki yazımız olan Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı başlıklı makalemizde çizgi kahraman filmleri, film incelemesi ve vizyon filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap