1. Ana Sayfa
  2. Sinema Haberleri
  3. Tomb Raider 3 Filmi 2018’de Geliyor

Tomb Raider 3 Filmi 2018’de Geliyor

Bir bilgisayar oyunu olarak piyasaya çıkan ve oyun dünyasında da ilk çığırı başlatmış olan Tomb Raıder hakkında yeni gelişmeler var. Bundan önce iki kez sinemaya taşınmış olan bilgisayar oyunu bir anlamda kendi içerisinde de ilkleri yaşatmış oluyor.

Lara Croft dediğimiz zaman Angeline Jolie’nin gözünüzün önünde canlanmış olduğunu biliyorum. Çünkü bilgisayar oyunundaki karaktere neredeyse tıpa tıp benziyor. Dolayısıyla çizgi film karakteri olma özelliği sayesinde Angeline Jolie’de farklı bir pozisyonda oynamıştır.

Lara Croft rolü Angeline’nin o dönemde Hollywood’ da fırtına gibi esmiş olduğu dönemlerdi ve gerek onun fiziği gerekse bilgisayar oyununun güzelliği ve filmlerin konusunun da başarılı olmasından dolayı film çok izlendiği için iki kez çekilmişti.

Aslına bakarsanız burada bir eleştiri yapmak gerekirse şunu söyleyebiliriz ki ilk film izlemeye değerdi ve meraklıları tarafından da takip edilmişti. Ancak ikinci film için aynı şeyi söylemek çok mümkün değil hatta ikinci filmin çekildiğini bilmeyenler bile vardı. Hatta bir adım daha ileri gidecek olursak ikinci filmde sırf Angeline Jolie’yi izlemek isteyenlerin olduğu bile söylenebilmişti.

tomb raider - Tomb Raider 3 Filmi 2018’de Geliyor

2018 yılı ise farklı bir değerlendirmeye sahne oldu ve filmin üçüncüsünün çekilmesine karar verildi. Ancak bu kez Lara Croft rolü orijinal fiziğinden çok farklı ve zayıf duran Alicia Vikander canlandırmakta.

İsveçli oyuncunun Croft’u canlandıracağı haberi ilk duyurulduğunda “ne alakası var?” şeklinde bir tepki almıştı tüm dünyadan. Oyuncunun bazı filmlerde çok başarılı performansları olduğu doğru, ancak bu dişi Indiana Jones rolü için ne kadar uygun olduğu şüpheli. Yine de fragman fena durmuyor.

Filmin Vizyon tarihi : 16 Mart 2018

Bir önceki yazımız olan Kardeşler (Brothers) Filmi İncelemesi başlıklı makalemizde brothers film incelemesi, brothers filmi ve kardeşler filmi hakkında bilgiler verilmektedir.

100.0110
100.0Ortalama Puan
Film hakkında değerlendirme yapınız.

    100

Yorum Yap