1. Ana Sayfa
  2. Yabancı Dizi İncelemeleri
  3. The Walking Dead Dizi İncelemesi
Trendlerdeki Yazı

The Walking Dead Dizi İncelemesi

The Walking Dead Dizi İncelemesi

Hikayesi Robert Kirkman, Tony Moore ve Charlie Adlard’ın yazdığı çizgi romanlara dayanan The Walking Dead, Frank Darabont tarafından diziye çevrilmiştir. Tüm dünyada izlenen bu TV dizisi, izleyici kitlesinin %94 ü tarafından beğenilmiş ve büyük bir ilgi görmüştür. Dizinin 9. Sezonu, ilerleyen dönemlerde izleyicileri ile buluşacaktır.

The Walking Dead Oyuncuları

Pek çok izleyicinin bildiği ve takip ettiği dizinin başrollerinde; Andrew Lincoln, Norman Reedus, Lauren Cohen, Chandler Riggs, Steven Yeun, Danai Gurira ve Jeffrey Dean Morgan yer almaktadır.

The Walking Dead Konusu

The Walking Dead dizisinde; Rick Grimes(Andrew Lincoln), Georgia eyaletinde görev yapan bir şeriftir. Eşi ile normal bir evliliği olan Rick, gelen bir anons ile hırsız-polis kovalamacası ortasında kalır. Suçluları yakaladıkları esnada, bir şüpheli tarafından omzundan yaralanır ve hastaneye kaldırılır. Uyandığında hastanede kimseyi göremez. Çünkü onun yoğun bakımda olduğu süreçte, tüm dünyaya büyük bir virüs yayılmıştır ve neredeyse tüm insanoğlunun soyu tükenmiştir. Ölen insanlar ise virüsün bir özelliği sayesinde zombiye dönüşmüşlerdir. Rick, hastaneden zor da olsa çıktığında, çevrede hiçbir insanın olmadığını, evlerin ve arabaların kullanılamaz halde olduğunu görür. Bu durumun korkusu ile evine ulaşır ve ailesini evde bulamaz. Böylece hayatta kalma mücadelesi başlar. Şerif olarak görev yaptığından, kendisini koruyabilecek donanıma sahiptir. Yeni insanlarla karşılaşır ve onlarla beraber hayta kalma mücadelesi verirler.

Bir önceki yazımız olan Haziran Ayında Vizyona Girecek Film Ve Diziler başlıklı makalemizde Haziran ayı, Haziran ayı dizileri ve Haziran ayı filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap