1. Ana Sayfa
  2. Yabancı Diziler
  3. The Expanse Dizisini İpten Amazon Aldı!

The Expanse Dizisini İpten Amazon Aldı!

The Expanse Dizisini İpten Amazon Aldı!

Son dönemin başarılı bilim kurgu dizileri arasında yer alan The Expanse dizisi 3.sezon henüz sona ermeden SyFy kanalı tarafından iptal edildiği açıklanmıştı. Bu kararın ardından dizinin birçok hayranı büyük bir hayal kırıklığına uğramıştı. 3.sezonun yayınlandığı sırada açıklanan bu karar sonrası dizinin tüm hayranları sosyal medya üzerinde kampanya başlatarak dizinin tekrar geri dönmesini istemiş ve bu çağrıları da cevap bulmuştu. Son dönemlerde tıpkı Netflix gibi film ve dizi sektörüne adım atan Amazon adeta The Expanse dizisini ipten çekip aldı.

Amazon tarafından dizinin yayın hakları satın alındığı açıklanmıştı. Amazon firmasının CEO’su Jeff Bezos tarafından yapılan açıklamada, “Yemekten yarım saat kadar önce dizinin kadrosu ile konuştum. Onlarla The Expanse’ı kurtarmak için Amazon’un çok sıkı bir çalışma altına girdiğini açıkladım ve 10 dakika sonra gelen haberle şunları söyleyebilirim, The Expanse kurtuldu” dedi.

The Expanse Dizisinin 4.Sezonu Duyuruldu!

Amazon tarafından yapılan açıklamaya göre The Expanse dizisi 4.sezonla birlikte yoluna devam edecek. Henüz resmi olarak bir yayın tarihi açıklanmasa da İMDB’de yer alan dizinin tanıtım sayfasında, The Expanse 2019’da ekranlarda olacak. Yeni sezonda toplam 10 bölüm olması bekleniyor.

The Expanse dizisi sahip olduğu kurgu ve senaryo ile birçok izleyici tarafından büyük bir hayranlıkla takip ediliyordu. Özellikle sahip olduğu grafikler ve konusu ile uzayda geçen dizi birçok bilim kurgu hayranın önde gelen dizilerinden bir tanesi idi.

Bir önceki yazımız olan The 100 6.Sezon Ne Zaman Çıkacak? başlıklı makalemizde the 100 ve the 100 çıkış tarihi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap