1. Ana Sayfa
  2. Bilgilendirme
  3. Tarantula Örümcekli Filmlerin İncelemesi

Tarantula Örümcekli Filmlerin İncelemesi

Tarantula Örümcekli Filmlerin İncelemesi

Örümcekler ile ilgili korku filmleri 1995 yapımı olan Tarantula filmiyle başladı. Amerikalı bir profesör Arizona Çöllerinde hormonlar hakkında araştırmalarını sürdürmektedir. Dünyada yaşanacak olan yiyecek bulma kıtlığı riskine karşı alternatif fikirler üzerine çalışmayı amaç edinmiştir.

Profesör araştırmalarını ve deneylerini bir tarantulanın üzerinde gerçekleştirmektedir. Ancak tarantula deney merkezinden kaçar. Aldığı hormonlar yüzünden hızlı bir şekilde büyüme gösteren tarantula ortalığı birbirine katmaya başlar.

 

 Camel Spiders

 

Dehşet veren örümcek filmleri Tarantula filmi ile kalmaz. Camel Spiders adında 2011 yapımı olan filmin konusu ise bu kez Ortadoğu’da geçmektedir. Ortadoğu’nun sıcak çöllerinde dev örümcekler ile karşılaşan Amerikan ordusu etrafa dehşet saçan bu yaratıklardan kurtulmanın yollarını arar.

 

 Mega Spider

 

Konusu yine Tarantula tarzında etrafa dehşet saçan devasa örümcek olarak korku ve gerilim dalındaki bir diğer film ise Mega Spider olarak da geçen Big Ass Spider. Bu kez olay çöllerde değil bir şehirde geçmektedir. Amerika’nın Los Angles şehrinde geçen olayda Amerikan ordusunun askeri deney merkezinden uzaylı bir örümcek kaçar. Askeriyenin saldırıya geçmesine rağmen bu dev yaratığı durdurmak mümkün olmaz. Bilim adamları tarafından oluşturulan bir grup, ürettiği zehir ile örümceğin peşine düşerler. Şehri ortadan kaldırmadan önce dev örümcekten kurtulmaya çalışırlar.

 

 Spiders

 

2013 yapımı olan bir diğer örümcek filmi ise Spiders filmidir. Konu yine bir şehirde geçmektedir. Amerika’nın Newyork şehrinde geçen olayda kazı çalışması yapılan metro istasyonunda çok eski zamanlardan kalan bir uzay istasyonuna rastlanılır. Uzay istasyonunun içerisinde kilitlenmiş olarak bulunan bir örümcek türü mutasyona uğramıştır ve uzay istasyonundan kaçma çalışan örümcekler şehirde dehşet saçmaya başlar.

 

 Ice Spiders

 

2007 yılına ait bu filmde konu bir kayak merkezinde geçer. Genetiği değiştirilen örümcekler devasa bir hale gelmiştir ve kayak merkezinde yaşanan korku ve gerilim dolu dakikalar konu alınmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Korku Filmleri Nasıl Çekilir? başlıklı makalemizde korku filmi çekmenin ayrıntıları, korku filmleri ve korku filmlerinin çekilimi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap