İlginizi Çekebilir!
  1. Ana Sayfa
  2. Yabancı Filmler
  3. Suyun Sesi (Shape Of Water) Filminin Konusu ve Oyuncuları

Suyun Sesi (Shape Of Water) Filminin Konusu ve Oyuncuları

Suyun Sesi (Shape Of Water) Filminin Konusu ve Oyuncuları

16 Şubat 2018 tarihinde ülkemizde Aşkın Gücü ismi ile vizyona giren Shape Of Water (Suyun Sesi) filmi tam 13 dalda Oscar adayı gösterilerek sinema sektöründe yakalanması zor başarılardan birine imza attı. Yılın en iyi film ödülünü alan Guillerme Del Toro imzalı film birçok kişi tarafından beğenilse de, bir o kadar beğenmeyen kesimde ortaya çıktı. Klişe olmuş birçok film senaryosundan farklı bir senaryo ve konuya sahip olan bu film halen ülkemizde sinemalarda gösterilmeye devam etmektedir.

SHAPE OF WATER FİLM KONUSU

2. Dünya Savaşı’nın bitmesi ile beraber 1991 yılına kadar sürecek olan soğuk savaş yılları, Amerika ile Sovyetler arasında birçok konuda çekişmenin yaşandığı bir dönem olmuştur. Her iki ülkenin birbirine üstünlük sağlamak için yaptığı araştırmalar ve geliştirmeler günümüz dünyasında oldukça önemli sonuçlar doğurmuştur.

Soğuk savaşın orta dönemlerinde Amerika’nın kurmuş olduğu gizli bir araştırma testinde konuşma yetisi bulunmayan Eliza Esposito temizlikçi olarak çalışmaktadır. Rutin olarak her gün temizlik işi ile uğraşan Eliza, bir gün iş arkadaşı Zelda ile tesiste üretilen ve Dünyada eşi benzeri olmayan, laboratuvar ortamında üretilmiş bir yaratığın varlığından haberdar olur. Karada ve suda yaşamını devam ettirebilen bu yaratık ile Eliza arasında ilginç ve sıkı bir bağ oluşacaktır. Oluşan bu bağ sonucunda Eliza ve arkadaşlarını zor günler beklemektedir.

SHAPE OF WATER FİLMİNİN TEKNİK DETAYLARI

2017 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde çekilmeye başlanan ve 123 dakika gösterim süresi olan bu filmin başrollerinde, Sally Hawkins, Michael Shannon, Octavia Spencer, Richard Jenkins, Douk Jones gibi başarılı oyuncular oynamaktadır. Film, dram, fantastik ve romantik öğeleri bir potada eritmeyi başarmış.

Bir önceki yazımız olan Savaştan Sonra Film Konusu ve Tanıtımı başlıklı makalemizde mudhound, savaştan sonra ve savaştan sonra filmi incelemesi ve konusu hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap