İlginizi Çekebilir!
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgilendirme
  3. Star Wars: The Last Jedi’a Sayılı Günler Kaldı

Star Wars: The Last Jedi’a Sayılı Günler Kaldı

Star Wars: The Last Jedi’a Sayılı Günler Kaldı

Star Wars: The Last Jedi’a Sayılı Günler Kaldı

Star Wars yani Yıldız Savaşları 8. bölümünün çekimleri tamamlandı ve 15 aralık tarihinde vizyona girmeye hazırlanıyor. Serinin çekilen son bölümü olan The Last Jedi geçen sene izlenilen 7. bölümden sonra merakla beklenmeye başlanmıştı.

Yönetmenliğini Rian Johnson’un yaptığı son serinin son bölümü Güç Uyanıyor da tanıştığımız tüm karakterleri barındırırken eski bölümlerden gelen ana karakterleri de hayranları ile tekrardan görüştürüyor olacak. Özellikle geçen yıl kaybedilen usta oyuncu Camie Fisher’ı son kez sinema perdelerinde göreceğimiz bu bölümde Prenses Leia ile Kylo’nun da karşılaşmalarını izlemek mümkün olacak.

Dünyanın en iyi gişe hasılatına sahip olan seri film olarak bilinen Star Wars bu bölümünde de Sith ve Jedi’ların savaşına tanıklık etmemizi sağlayacağı gibi en son teknolojileri içerdiği için görsel açıdan mükemmel bir uzay savaşını da sunuyor olacak. İlk filmin 25 Mayıs 1977’de yayınlanmasının ardından çizgi romanları okumayan milyonlarca kişi tarafından tanınarak George Lucas’ın eşsiz hikayesi tüm dünyaya ulaşmayı başarabilmişti.

skynews sar wars last jedi 4179949 1024x576 - Star Wars: The Last Jedi’a Sayılı Günler Kaldı

Seri 3’er yıl ara ile çekilmiş ardından devam niteliğinde ancak hikayenin öncesini anlatmakta olan 3 bölüm daha ilk filmden tam 16 yıl sonra çekilerek 2005 yılında tamamlanabilmiştir. Son olarak 7. film 2016 yılında seyirci karşısına çıkarak büyük bir başarı elde etmiş yeni film ise 15 Aralık’ta tüm dünya ile aynı anda Türkiye’de de sinema salonlarına geliyor olacak.

Tam 2,5 saat sürecek olan serinin 8. filmi şuana kadar 2 fragman yayınlayarak yükselmiş olan Sith gücüne karşın Jedi’ın tekrar gelmesini müjdelerken Luke ve Leia’yı muhtemelen izleyebileceğimiz son bölüm olmasının da ağırlığını taşıyor olacak. Sürekli olarak 3’er bölüm yayınlanması 2018 yılında yayınlanacak ve son Star Wars serisi olacak bir filmin daha geleceğini duyurmuş oluyor.

Bir önceki yazımız olan Valerian Ve Bin Gezegen İmparatorluğu İncelemesi başlıklı makalemizde Valerian Ve Bin Gezegen İmparatorluğu, Valerian Ve Bin Gezegen İmparatorluğu detaylı incelemesi ve Valerian Ve Bin Gezegen İmparatorluğu konusu hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap