1. Ana Sayfa
  2. Yabancı Film İncelemeleri
  3. Son Şans ( SouthPaw ) Filmi Detaylı İncelemesi

Son Şans ( SouthPaw ) Filmi Detaylı İncelemesi

Son Şans ( SouthPaw ) Filmi Detaylı İncelemesi

Orijinal adı Southpaw olan ve ülkemizde Son Şans adıyla 2015 yılında vizyona girmiş olan filmin yönetmenliğini ünlü isim Antoine Fuqua yapmıştır. Bu etkileyici filmin senaristliğini ise yine bu tip film senaryolar ile tanınmış Kurt Sutter yapmaktadır. Amerikan sinemasında, Rocky filmleri ile bir klasik haline gelse de her daim ilgi çeken bir çöküş ve sonrasında gösterilen insanüstü bir gayret sayesinde yeniden yükseliş macerasını anlatan bir boks filmi. Filmin içerisindeki yan hikaye ve olaylar sayesinde film spor, macera ve drama üçgeninde sürükleyici bir yapıya sahiptir.

11082344 1076038662411376 5674279146973109520 o 1024x576 - Son Şans ( SouthPaw ) Filmi Detaylı İncelemesi

 

Son Şans Oyuncuları Kimlerdir?

 

Filmin en önemli başrol oyuncusu Jake Gyllenhaal’dır. Billy Hope isimli boksör rolüyle önemli bir oyunculuk yeteneği sergilemiştir. Filmin bu denli ilgi çekmesinde de önemli bir pay sahibi olduğu yadsınamayacak bir durumdur. Boks antrenörü rolü alan Forest Whitaker ile Billy Hope’un eşi rolündeki Rachel McAdams da oyunculukları ile göz doldurmaktadırlar.

 

Son Şans Filminin Konusu

 

Filmde, dünya ağır sıklet boks şampiyonu unvanına sahip ünlü boksör Billy Hope çok güzel ve mutlu bir yaşam sürmektedir. Eşi Maureen’i çok sevmekte ve mutlu bir evlilik sürmektedir. Kızı Leila da ailenin mutluluğunu perçinlemektedir. Bir gün çok sinirlendiği bir anda hislerini kontrol edemez ve bir kaza sonucu eşi hayatını kaybeder. Yapılan soruşturma ve incelemeler doğrultusunda, maddi açıdan sıfır tükettiği gibi kızının velayeti de devlet tarafından alınır. Hayatta tutunacak tek bir dalı kalmayan Hope, umutsuz, karamsar ve de kötü bir hayatın içine girer. Tek dileği kızına tekrar kavuşmak olmasına rağmen başlarda bunun için çabalamayan Hope’un karşısına Tick Wills isimli boks antrenörü çıkar.

 

Hope, antrenörünün desteği ve disiplini sayesinde başarı basamaklarını teker teker çıkmaya başlar ve eski günlerine dönmeye başlar. Böylece hem kaybettiği itibarını hem de diğer kazanmak istediği her şeyi tekrar elde eder.

Bir önceki yazımız olan Sihirbazlar Çetesi Film İncelemesi başlıklı makalemizde en iyi soygun filmleri, sihirbazlar çetesi ve soygun içerikli filmler hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap