1. Ana Sayfa
  2. Sinema Haberleri
  3. Sinema’da Vizyona Giren Filmler

Sinema’da Vizyona Giren Filmler

Sinema’da Vizyona Giren Filmler

23 Şubat 2018 itibariyle hafta başında 3’ü yerli 5 tanesi yabancı olmak üzere 8 yeni film sinemada gösterime girdi.

All the Money in the World (Dünyanın Bütün Parası)

Geçtiğimiz aylarda cinsel taciz konularıyla alakalı sıkıntılı dönemler yaşayan Hollywood dünyasında zorlu bir çekim süreci yaşayan filmin yönetmenliğini Ridley Scott yapıyor. Filmin konusu 1973 yılında dünyanın en zengin petrol milyarderlerinden biri olan Jean Paul Getty adlı iş adamının öz torunu Roma kentinde kaçırılır. Kaçırılan çocuk için fidye isteyen haydutlar petrol milyar derinden toplamda 17 milyon dolar para talep etmektedir. Kaçırılan çocuğun annesi Gail, kayınpederin de bu fiyatı ödemesi için yardım ister lakin bu talebi reddedilir. Anne Getty ise en yakınında bulunan CIA ajanından yardım ister. Bu yardım isteği karşısında kayınpederinin ortak olması sonucunda ikili arasında çocuğu kurtarmak için amansız bir yarış başlar.

Florida Project (Florida Projesi)

Altın Küre ve Oscar adaylığı bulunan filmin yönetmenliğini Sean Baker üstleniyor. Drama türünde olan bu filmin oyuncu kadrosu ise oldukça geniş ve birbirinden başarılı oyuncuları bünyesinde bulunduruyor. Filmi konusu gidecek mi kalacak hiç bir yeri olmayan bir anne ve oğulun yaşam mücadelesini anlatıyor. Disneyland yakınlarında Bir otelde günübirlikçi olarak çalışan anne işletmeden izinsiz olarak oğlunu da otelde tutmaktadır. Normalde bu durum sıkıntı yaratacakken işletmenin yufka yürekli müdür bu konuyu görmezden gelir

Call Me By Your Name (Beni Adınla Çağır)

Rama türündeki bu film İtalyan ve Fransız ortak yapımı olarak karşımıza çıkıyor. Tanıtımından beri başarılı olmasında kesin gözüyle bakılan film 3 dalda Oscar adayı gösterildi. Filmin konusu Elio adlı bir gencin yaz mevsiminde yaşadığı unutulmaz anları konu alıyor. 1983 yılında Kuzey İtalya’da ailesiyle beraber kırsal bir tatil yapan Elio zamanla kitap okuyarak ve kız arkadaşına gezerek geçirmektedir. Tatillerini yaptıkları Yaz mevsiminde arkeoloji profesörü olan babasına asistanlık için gelen Oliver, Elio’nun unutamayacağı bir yaz geçirtir.

Görevimiz Tatil

Mutlu ailesinin tatile gitme sürecini ele alan yol komedisi sinema severleri oldukça güldüreceğe benziyor. Ailenin babası Sıtkı Mutlu oldukça cimri bir adamdır. Yıllarca süren monoton yaşamlarından bıkan aile bir karavan kiralayarak Antalya’ya doğru tatil için gitme planı yaparlar. Yapılan plan her şey çok güzel olsa da yol boyunca başlarına gelen aksaklıklar ilginç ve komik bir biri ardına maceraları önümüze sunuyor.

Kırlangıçlar Susamışsa

Bu hafta yayına giren yerli filmlerden birisi ise Kırlangıçlar Susamışsa oldu. Filmin konusu, murat Karadeniz’in bir dağ köyünde yaşamaktadır. Doğa ile iç içe olan Murat köyün harika doğası ile alakalı fotoğraf ve belgesel çalışmaları yapmaktadır. Çalışmalarını yaptığı bir gün esnasında köye tuhaf görünümlü adı Harun olan birisi gelir. Hem Murat hem köylüler, Harun ile oldukça samimi ve dost olurlar. Köyde her şey olağan haliyle devam ederken bir gün hidroelektrik santral şirketine ait yetkililer ile jandarma köye gelirler. Tüm olaylar bundan sonra başlar köylüler HES çalışanları ile köylüler karşı karşıya gelecek ve köylüler direnişe geçeceklerdir.

Alem-i Cin

Yaklaşık 15 yıllık bir geçmişi olan Türk korku sinemasında yeni bir film daha eklendi. Filmde Yeliz 25 yaşındadır. 25. yaş doğum gününü kutlarken ardında gelecek korkunç kabuslar onun en kötü senesi olacaktır. Kabuslar gün geçtikçe şiddetle artacak ve kabusların içinde, Yeliz ailesi ile ilgili bilmediği sırları bir bir öğrenecektir. Öğrendiği bu sırların kerametini anlayabilmek için bir aile dostunun yardımını alan genç kadın bilinen dünyadan olmayan bir güçle yüz yüze geldiğini en sonunda anlayınca işler daha korkunç bir hal alacaktır.

Samson

İlk olarak 1949 yılında çekilen samsun ve Delilah filminin yeniden çekimi olan 2018 yapımı bu film aksiyon, tarih ve dramı bir arada bulunduruyor. Samson oyma bir kemik sayesinde olağanüstü güçlere sahiptir. Bu gücü sayesinde hem Kahraman olmuştur hem de düşmanlarını bertaraf etmiştir. Bu Tanrı vergisi yeteneğini halkını kölelikten kurtarması gerekirken yaptığı yanlış bir evlilik sonucu intikam amacına doğru yönlendirir. Filistin ordusu ile karşı karşıya gelen ve kardeşi bir isyanın hazırlığında iken boyun eğmesi aslında onun nihai zaferinin habercisidir.

Tavşan Peter

Sinemalarda bir gelenek haline gelen her hafta yayınlanan animasyonlarda bu hafta Tavşan Peter vizyona girdi. Thomas Mcgregor adında bir adam yıllarca hayvanların özgürce yaşadığı doğa ortamını başka canlıların girişine kapatmıştır. Bu duruma oldukça sinirlenen Tavşan Peter diğer hayvan arkadaşlarını örgütleyerek McGregor ile amansız bir mücadeleye girişecek

Bir önceki yazımız olan Black Panther Filmi Gösterime Girdi başlıklı makalemizde black panther, marvel sinematik evreni ve wakanda şehri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yapılan Yorum (1)

  1. bu hafta vizyonda bir birinden güzel filmler var.