1. Ana Sayfa
  2. Sinema Haberleri
  3. Sinema Filmlerinde İzlenme Durumları Nasıl?
Trendlerdeki Yazı

Sinema Filmlerinde İzlenme Durumları Nasıl?

Sinema Filmlerinde İzlenme Durumları Nasıl?

2018 yılına girdikten sonra her hafta onlarca filmin yayınlanması ile beraber sinema salonlarında ciddi bir film hareketliliği mevcut. Bu hareketliliğin içinde özellikle hafta sonları gidilen filmlerde seyircinin eğilimi farklılıklar gösteriyor. Bu farklılıkları takip eden bir kaç şirket, yayınladıkları sonuçlar ile ilginç bilgileri sundular.

Uzun yıllardır ikili olarak komedi filmleri çeviren Ahmet Kural ve Murat Cemcir’in Ailecek Şaşkınız filmi, en çok izlenen filmler arasında liderliğini sürdürüyor. Toplam izlenme rakamı 1 milyon 700 bini geçen filmin şuan ikinci haftası ve ikinci haftasında sadece 590 bin kişi izledi. Televizyonlarda son yıllarda artan tarihi dizilerin ardından sinemalarda yayına giren Diriliş Karatay adlı tarihi sinema filmi, yayınlandığı ilk hafta 65 bin kişi tarafından izlendi.

Yakışıklılığı ve başarılı oyunculuğu ile göz dolduran Kıvanç Tatlıtuğ oynadığı dram filmi olan Hadi Be Oğlum sinemada 4. haftasını yaşarken halen izlenme sayısı oldukça yüksek. 4 haftasında 55 bin kişi tarafından izlenen bu filmin 4 haftalık süreçte toplam izlenmesi ise 850 bin sınırını aştı. İlk üç sırayı yerli filmler kaparken 4. ve 5. sırada yabancı filmler yer aldı.

Kızıl Serçe filmi ikinci haftasında 35 bin kişi tarafından izlenirken toplamda 135 bin izlenme sayısına ulaştı. Marvel Sinematik Evreninin 19. filmi olan Black Panther 31 bin 175 kişi tarafından izlenirken iki haftalık yayın sürecinde toplam 650 bin kişi tarafından izlendi.

Bir önceki yazımız olan Fiyaskoyla Sonuçlanan Korku Filmleri başlıklı makalemizde Başarısız olmuş korku filmleri, Fiyasko korku filmleri ve korku filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap