1. Ana Sayfa
  2. Yabancı Film İncelemeleri
  3. Sihirbazlar Çetesi Film İncelemesi

Sihirbazlar Çetesi Film İncelemesi

Sihirbazlar Çetesi Film İncelemesi

Amerika’nın hatta tüm dünyanın en iyi sihirbazlarından oluşan bir grup kurup bu sihirbazlarla Bir banka soymayı planlayan “göz” adında ki bir yapılanmanın hikayesini anlatan bu filmde bu sihirbazlar çetesinin  liderliğini atlas adında karizmatik ve üstün yetenekleri olan biri üstleniyor. Ayrıca bu ekipte jack , merritt ve henley de bütün yeteneklerini gösteriyor

Amerika da bireysel şovlar yapan bu 4 isimi “göz “ bir araya topluyor atlas ve henley daha önceden de birlikte çalışmışlardır. Aslında bütün ekip üyelerini birbirlerini tanıyordu nede olsa dünyanın en iyi sihirbazlarıydılar göz bu sihirbazları bir araya getirip birde ilk şovlarının ne olacağını gösteriyor ancak içlerinden hiç birinin gözün kim ya da kimler olduğuna dair hiçbir fikri yoktur.

İlk şovları bir banka soymaktı ve bunu çok zekice birde görsel şölenle yaptılar seyircilerden rastgele birini seçip aslında rastgele değildi çok zengin birini kendi el çabukluklarıyla sahneye getirip bir sihir numarasıyla Paris merkez bankasına ışınladılar ve devamında bankada ki bütün parayı yine kendi üstün yetenekleriyle bütün seyircilerin tepesinden yağmur misali yağdırdılar bu  şovlarıyla neredeyse bütün dünyada tanındılar.

Ve göz ikinci gösteriyi verir bu gösteride kendilerine büyük ölçüde destek veren ve sponsorları olan ünlü sigorta şirketinin sahibi Arthur tressler’dı bu adam aslında bir hırsızdı bütün müşterilerinin tamamen parası için kullanıyordu bu gösteriyi de yine büyük bir ihtişam ve güzellikte yaptılar Arthur’u sahneye alıp bütün seyircilerin önünde rezil edip yaptılar hem de ve Arthur’un kendi banka hesabında oldukça yüksek miktardaki parayı salonda ki bütün seyircilerin hesabına geçirdiler .

Hesaba katmadıkları bir şey vardı polis peşlerindeydi Paris bankasını soyan 4 kişiden bahsediyoruz. sonuncu ve polislerden kurtuldukları şovları aralarında ki en iyi gösterileriydi yeniden bi gösteri yapacaklarını bir videoda belirtip bunu internette yayınladılar neredeyse dünyanın tamamı bu kendilerine mahşerin 4 atlısı ismini veren dörtlüyü takip ediyordu ve bu şova en yüksek seyirci kitlesi katıldı polisleri bu kalabalığa çekip müthiş bir sihir gösterisiyle kayboldular. öyle bir sihirdi ki bu polislerin tamamen eli kolu bağlandı resmen havada uçup kayboldular.

Böylece gözün kurduğu bu ekip verilen bütün görevleri yerine getirdi en şaşırtıcı kısım ise onları bir araya getiren “mahşerin 4 atlısını” kuran göz aslında ilk gösterilerinden beri peşlerinde olan polis Dylan Rhodes’ti serinin 2. Filminde olaylar daha da karmaşıklaşıyor kesinlikle izleyin.

Bir önceki yazımız olan Üç Bilboard Ebbing Çıkışı, Missouri Gösterime Girdi başlıklı makalemizde oscar adayları, üç bilboard çıkışı ebbing çıkışı ve üç reklam panosu hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap