1. Ana Sayfa
  2. Yabancı Dizi İncelemeleri
  3. Shameless (Utanmazlar) Dizisinin Konusu

Shameless (Utanmazlar) Dizisinin Konusu

Shameless (Utanmazlar) Dizisinin Konusu

2011 yılında izleyicilere sunulan Shameless, dolu dolu geçirdiği 7 sezon ardından büyük bir hayran kitlesine sahip olmayı başarmıştır. Showtime kanalı tarafından ekranlara taşınan dizi; komedi, dram, aile ve gençlik konularını işlemekte. Eleştirmenler tarafından birçok övgü alan dizi IMDb’de 10 üzeriden 8.7 puan almayı başarmıştır.

Shameless Dizi Konusu

Shameless, Amerika’nın Chicago eyaletinin güney kesiminde yaşanan varoş  hayatını anlatıyor. Alkolik bir baba ve altı tane çocuğun trajikomik hikayesini anlatan dizi sizi hem hüzünlendirecek hem güldürecek. Baba Frank Gallagher alkol batağında dibi görmüş utanmaz bir baba. Kardeşler arasında en büyüğü olan Fiona Gallegher ise küçük yaşlardan itibaren ailenin reisliğini üstlenerek kardeşlerini okutmak ve geçindirmek için çabalamaktadır. Gallagher Ailesinin başına gelenlerin anlatıldığı dizide zaman zaman komik olaylar yaşansa da genede ailenin yürek burkan hikayesini izleyeceksiniz. Dizide Gallagher Ailesi her sorunun üstesinden gelir imajı yaratılırken dizinin sloganı ise “Biz Gallager’larız. Herkese bunu gösterelim”.

Shameless dizisi genel olarak karakterlerin özelliklerini ön planda tutan bir dizi. Genel olarak yaşanan olay kurgusu yerine karakterlerin tepkileri ve yaşam tarzları sizi etkileyecektir.

 

Shameless İzleyici Yorumu

Diziyi izlerken ilk bölümden itibaren kendinizi bir Gallagher olarak hissetmeye başlayacaksınız. Fiona’nın yaptığı fedakarlıklar sizi hüzünlendirecek, Frank’in yaptıkları ise sizi güldürecek. Dizinin genel bir konu işleyişi yok. Aslında konu işleyişi var fakat ön planda olan karakterlerin kişilikleri. Diziyi izledikçe o aile ile bir olmayı ve onların yaşam tarzında yaşamayı isteyeceksiniz. Dizi içerisinde yer alan karakterler ve oyunculuklar o kadar gerçekçi ki sanki gerçek bir hikaye izliyorsunuz hissine kapılacaksınız. Normalde komedi tarzı dizileri pek sevmeme rağmen en sevdiğim diziler arasında yer alan Shameless kesinlikle önerebileceğim bir dizi.

Bir önceki yazımız olan Preacher 3. Sezon Onayını Kopardı! başlıklı makalemizde kopard, preacher ve sezon hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yapılan Yorum (1)

  1. Her aile bir kez zor durumdan geçmiştir ancak böylesine zorlu ve çileli bir aile yolculuğunu kaç kişi yaşamıştır bilemiyorum.