İlginizi Çekebilir!
  1. Ana Sayfa
  2. Sinema Haberleri
  3. Sevgisiz Filmi İncelemesi

Sevgisiz Filmi İncelemesi

Sevgisiz Filmi İncelemesi

Rus yönetmenlerin başarısını bilmeyen yoktur. Bugün ise yaşayan Rus yönetmenlerden olan Andrey Zcyagintsev 1964 yılı Sibirya da doğmuş ve 20 yaşında Moskova’ da sinema ve tiyatroda çalışmaya başlamış bir isim.

Usta yönetmen anlatımının da çıkış noktasında her zaman anne, baba ve çocuk ilişkilerini oturtmuştur.  Sevgisiz filminin konusuna baktığımız da ise Moskova’ da yaşayan Zhenya ve Boris çiftinin evlilikleri artık sona gelmiştir. Birbirlerinden nefret ediyorlardır ve suçlamalarla birlikte tüketilen bir evlilikte artık sonlanmak üzeredir. Çift hayatlarında artık yeni bir başlangıç yapmaları gerektiğinin farkına varırlar ve bunun heyecanını yaşamaya başlarlar. Fakat bir aksilik vardır ki o da 12 yaşındaki çocukları Alyosha’ dır.

Sevgisiz Filmi İncelemesi1 - Sevgisiz Filmi İncelemesi

 

Çocukları bu durumun farkındadır. Ve ailesi tarafından da sevilmediği için içe dönük ve mutsuz bir hayatı vardır. Alyosha kendisini ailesine karşın dayanılmaz bir yük olarak görürü ve anne babası bilmese de onların yaptığı tüm kavgalarında farkındadır. Çocuk bir gün ansızın ortadan kaybolur ve onun yokluğu anne ve babası tarafından iki gün sonra fark edilir.

Tam bir aile dramını konu alan dram türündeki filmde oyuncular ; Maryana Spivak, Alexey Rozin, Varvara Shmykova, Daria Pisavera, Yanina Hope, Matvey Novikov,Marina Vasilyeva,Alexey Fateev gibi isimler yer alıyor.

Sevgisiz Filmi İncelemesi2 - Sevgisiz Filmi İncelemesi

FİLMİN ELEŞTİRİSİ:

Sevgisiz filminin eleştirisine baktığımız zaman ilk 17-18 dakikanın gerçekten de acılarla geçtiğini görüyoruz ve bu süre içerisinde duygularınız da tavan yapıyor. Kışın soğuğunda ki üstelik Moskova gibi bir yerde 12 yaşındaki çocuğu takip ediyorsunuz.  Film drama türünde çekilmiş başarılı bir yapıt bu nedenle de izlemek isteyenlere tavsiye edebilirim.

Sevgisiz Filmi İncelemesi3 - Sevgisiz Filmi İncelemesi

Bir önceki yazımız olan Bu Film Hindistan’ı Karıştırdı Onlarca Kişi Gözaltına Alındı başlıklı makalemizde hindistan, hindistanda olaylar yaratan film ve hindistanı karıştıran film hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap