1. Ana Sayfa
  2. Türk Dizi İncelemeleri
  3. Sen Anlat Karadeniz Oyuncuları, İncelemesi Ve Bölümleri

Sen Anlat Karadeniz Oyuncuları, İncelemesi Ve Bölümleri

Sen Anlat Karadeniz Oyuncuları, İncelemesi Ve Bölümleri

Sen Anlat Karadeniz

Fragmanlarının yayınlanmaya başladığı ilk günden itibaren izleyicide büyük merak uyandıran Sen Anlat Karadeniz adlı dizi yayın hayatına başarılı bir giriş yaptı. Kısa sürede Çarşamba akşamlarının vazgeçilmezi olmayı başaran sevilen dizinin baş koltuğunda Osman Sınav’ın oturması dizinin ne kadar kaliteli olduğunun anlaşılması için yeterlidir.

Sen Anlat Karadeniz Filminin Konusu

Türk toplumunda özellikle son zamanlarda kadına karşı şiddet artmaktadır. Osman Sınav’da sen anlat Karadeniz adlı dizisinde kadına karşı şiddeti ve bu şiddetin doğuracağı olumsuz sonuçları başarılı bir şekilde dizide anlatmaktadır. Sen Anlat Karadeniz konusu kadına karşı şiddet olsa da filmin arka tarafında da Karadeniz insanının ne kadar iyi niyetli ve yardımsever olduğu da dizide anlatılmaktadır. Karadeniz gelenekleri ve insanı hakkında bilgi sahibi olmayan birisi dizinin iki üç bölümünü izleyerek Karadeniz yöresi hakkında detaylı olarak bilgi sahibi olabilir.

 

Çünkü Sen Anlat Karadeniz konusu itibari ile Karadeniz insanının yaşam tarzını ve hayat görüşünü insanlara anlatan bir yapıttır. Film de İş görüşmesi için bir eve davet edilen bir adamın evde şiddet gören ve zorla tutulan kadının kaçarak adamın arabasına saklanması sonucunda adam, kadın ve küçük çocuğun hem adamın ailesine karşı hem de kadının kocasına karşı Trabzon’da verdiği mücadele anlatılmaktadır. Filmin başrolündeki Tahir ile Nefes’in Vedat Sayar’a karşı vermiş olduğu mücadelede herkes Tahir ile Nefes’in karşısında gibi görünse de Karadeniz insanının yardımseverliği bu anda ortaya çıkıyor ve kimse onlara sırtını dönmüyor. Ancak Vedat’ın akıl almaz işkenceleri bölge halkından bazılarını Tahir’e yüz çevirmeye zorluyor.

sen anlat karadeniz yeni fragman - Sen Anlat Karadeniz Oyuncuları, İncelemesi Ve Bölümleri

 

Sen Anlat Karadeniz Oyuncu Kadrosu

Türk toplumunun kanayan yarası kadına şiddet temasının işlendiği Sen Anlat Karadeniz adlı dizide birçok usta oyuncu rol alıyor. Dizide başrolleri Tahir, Nefes, Vedat, Mustafa, Eyşan ve Asiye paylaşıyor. Sen Anlat Karadeniz oyuncuları arasında Tahir karakterine Ulaş Tuna Astepe can veriyor. Dizide Tahir mert bir Karadeniz delikanlısı rolünde. Gözü karardı mı hiçbir şeyi görmez ve mazlumun yanında durarak bütün herkesi karşısına alabilecek kadar yürekli bir adamı canlandırıyor. Dizide yer alan Nefes karakterini ise İrem Helvacıoğlu canlandırıyor. Nefes küçük yaşta Vedat’a satılmış bir kadındır ve hayatı boyunca işkence görmüştür.

1819356 620x410 - Sen Anlat Karadeniz Oyuncuları, İncelemesi Ve Bölümleri

Oğlu yiğit ile birlikte evden kaçmış ve istemeden de olsa Tahir’e sığınmıştır. Sen Anlat Karadeniz oyuncuları arasında Vedat Sayar karakterine ise Mehmet Ali Nuroğlu can veriyor. Dizide Vedat büyük bir iş adamı olmasına rağmen karısına sürekli olarak işkence yapan, çevresindeki kişilerin korktuğu bir insandır. Dizide yer alan ön plandaki oyuncular arasında Mustafa Kaleli karakterine Sinan Tuzcu can vermektedir. Mustafa, Tahir’in abisidir ve Kaleli inşaatın patronudur. Mustafa aynı zamanda ailenin reisidir ve kimse onun sözünden çıkamaz. Tabi ki Tahir hariç.

 

Dizide yer alan Asiye karakteri Mustafa’nın eşidir ve Asiye’yi Öykü Gürman oynamaktadır. Vedat Sayar’ın dizideki tek akrabası rolündeki Eyşan karakterine ise Gözde Kansu can veriyor.

Bir önceki yazımız olan Çukur 15. Bölüm İncelemesi başlıklı makalemizde Çukur 15. bölüm, Çukur 15. bölüm incelemesi ve Vartolu Saadettin Kimdir hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap