1. Ana Sayfa
  2. Yabancı Filmler
  3. Savaştan Sonra Film Konusu ve Tanıtımı

Savaştan Sonra Film Konusu ve Tanıtımı

Savaştan Sonra Film Konusu ve Tanıtımı

Afrika kıtasında sürülen devletlerden esir alınan insanlar Amerika’da köle olarak pazarlarda satılırdı. Yüzyıllarca süren bu durum özellikle geçtiğimiz yıl içerisinde oldukça şiddetli olayların ortaya çıkmasına sebep oldu. Beyazların siyahilere karşı uyguladığı ırkçı davranışlar ilk günden bugüne kadar dünyadaki toplumların her kesiminden bununla çeşitli tepkiler alsa dahi bu ırkçılık durumu halen günümüzde devam etmektedir.

Bu durum ile alakalı şu güne kadar yüzlerce sayıda film, dizi, belgesel, müzik yapıldı. Bu konuları ele alan Hillary Jordan adlı yazarın Mudbound adlı kitabı basıldığı ilk günden beri oldukça popüler bir kitap haline geldi. Bu duruma kayıtsız kalmayan sinemacılar kitaptan uyarlanan filmin çekimlerine ağustos ayında başladılar. 2 Mart 2018 tarihinde yayına giren ülkemizde Savaştan Sonra adı ile yayınlanan film toplamda 4 dalda Oscar adayı olarak gösterildi.

Yönetmenliğini Dee Res’in yaptığı ABD yapımı olan Dram türündeki bu film toplam 134 dakika sürüyor ve unutulmaz bir süreyi siz izleyicilere armağan ediyor. Başrollerinde Carey Mulligan, Jason Clarke, Jason Mitchell, Marry J. Blige, Garrett Hedlund‘un oynadığı bu film kısa bir süre içerisinde baş yapıt olacağını fragmanlarından dahi belli ediyor.

SAVAŞTAN SONRA FİLM KONUSU

Amerika’nın Mississippi eyaletinde yaşayan bir çiftlik sahibi, bu ailenin en büyük oğlu James, ne bu çiftlikte çalışan Jackson ailesinden oğul Ronsel, patlak veren 2. Dünya Savaşı için seferberlik görevi ile askerlik çağrısı yapılır. Gelen çağrı üzerine savaşa katılan iki genç savaş bitinceye kadar savaş meydanlarında askerlik yaparlar. Savaşın bitmesi ile çiftliğe yani evlerine geri dönen bu iki genç savaşın ağır etkilerini üstlerinden atmakta oldukça zorlanacaklar ve bunun dışında artan ırkçılık gösterileri ve etkileri ile karşılaşıp bu duruma karşı mücadele edeceklerdir.

Bir önceki yazımız olan Ünlü HollyWood Filmleri Hangileridir? başlıklı makalemizde en çok izlenen HollyWood Filmleri, HollyWood Filmler listesi ve HollyWood Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap