1. Ana Sayfa
  2. Türk Diziler
  3. Savaşçı Dizisi Farklı Sorunları Ele Alıyor

Savaşçı Dizisi Farklı Sorunları Ele Alıyor

Savaşçı Dizisi Farklı Sorunları Ele Alıyor

FOX TV’nin yayına alındığı günden bu yana reyting ve ilgi konusunda oldukça popüler olan dizilerinden Savaşçı, son bölümlerde ele aldığı derin konularla dikkat çekiyor. Sadece Türk askerinin başarılarıyla ve heyecanlı operasyonlarıyla sınırlı kalmayan dizi, paranın yetenekli insanların nasıl önüne geçtiği gibi sorunlara da değiniyor.

Bilindiği üzere bu tarz dizilerde operasyonlar ve başarılı görevler ön planda olur genelde. Savaşçı, yer yer askerlerinde aşık olabileceğine değinirken yer yer onlara karşı yapılan haksızlıklar konusunda da önemli sorunları ele alıyor. Özellikle de son bölümlerde Yörük Haydar isimli Yüzbaşı rütbesinde bulunan karakterin sırf parası var diye intikam almak isteyen birisi karşısında yaşadığı sorunlara değiniyor. Bildiğiniz üzere yıllardır sadece görevlerini yaptıkları için bir çok Türk askeri farklı suçlamalarla karşı karşıya kaldı.

savasci dizi - Savaşçı Dizisi Farklı Sorunları Ele Alıyor

Yörük Haydar Neden Görevini Bırakıyor?

Bir köy ağasının oğlu kısa bir süre önce PKK’ya katılıyor. Yörük Haydar ve timi ağanın oğlununda yer aldığı o PKK grubuyla uzun süreli bir çatışma yaşıyor. Yaşanan bu çatışma sonucunda hem grup tamamen yok edilmiş oluyor hem de ağanın oğlu öldürülüyor. Fakat bu durum ağa tarafından tam olarak böyle bilinmiyor, kabul edilmek istenmiyor. Ağa, öfkesiyle bir çok avukatı bir araya getiriyor ve yalancı şahitlerle birlikte Yörük Haydar’a dava açıyor. Dava üzerine Haydar Yüzbaşı bu durumdan çok etkilenerek, onurlu bir hareketle istifa ediyor. İstifa etmeden önceyse timiyle yaptığı konuşma izleyenleri oldukça etkiliyor.

Sadece görevini yapmış olan bir Türk subayının böyle bir dava karşısında elinde pek bir koz kalmıyor, yalancı şahitler ve paranın gücü ölen oğlunun PKK’lı olmadığını, yok yere öldürüldüğünü söylüyorlar. Yörük Haydar ise bu durum karşısında onuruyla meslekten ayrılmak için istifa ediyor. Albayı ve üstleri ise bu istifayı geri çektirmek, farklı bir yol bulmak için Yörük Haydar’ın yanında yer alıyorlar. Tüm bu olaylar hem önemli konuların gündeme gelmesini hem de dizinin reyting anlamında bir hayli ön plana çıkmasına yardımcı oluyor.

Bir önceki yazımız olan 2018 Yılında Çıkacak Yerli Ve Yabancı Filmler başlıklı makalemizde 2018 dizileri, 2018 filmleri ve 2018 vizyonda olacak diziler hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap