1. Ana Sayfa
  2. Bilgilendirme
  3. Savaş Sahneleri Nasıl Çekilir?

Savaş Sahneleri Nasıl Çekilir?

Savaş Sahneleri Nasıl Çekilir?

Filmler, hayatın içinden hikayeler anlatan, farklı olayları içinde barındıran, dikkat çekici ana fikirleri olan bir yapımdır. Filmler belirli bir senaryoya göre çekilirler. Her duyguyu her sahneyi gerçekçi olarak yansıtmaya ve izleyicilerine bu duyguyu vermeye çalışırlar.

Bu sebeple insanlar izlediği bir filmden çok etkilenebilir ve sevebilirler. Bu filmleri benimsemek ya da sevmek tamamen filmin kalitesiyle, çekimiyle, senaryosuyla ve görsel efektleriyle alakalıdır. Bu sebeple izlenilen her filmde insan unsuru insan emeği çok önemlidir. Çünkü izlediğimiz her yapım da her senaryo da kurgu efektleri, savaş sahneleri, diyaloglar insan emeğine yani insan unsuruna bağlıdır.

809 muhtesem yuzyil in savas sahneleri 4e5969e46e80a - Savaş Sahneleri Nasıl Çekilir?

 Filmlerin En Zor Sahneleri

 Filmlerde en zor sahneler savaş sahneleri olarak geçer. Çünkü savaş sahneleri diğer sahnelerden daha çok emek ve daha çok görüntü kalitesini içinde barındırmak zorundadır. Bir filmin çok izlenilmesi bu unsurlara bağlıdır. Çünkü izleyici izlediği filmde gerçekçi efektler ve iyi bir kurgu görmek ister.

 Film ve Savaş Sahneleri

 Her filmin kendine özgü bir tarzı ve izleyiciyle diyalog kurma biçimi vardır. Fakat film savaş sahnelerini içinde barındırıyorsa izleyicilerle kuracağı bağ, sahnenin kalitesiyle ve izleyiciyi içine çekebilmesi ile doğru orantılıdır. Film için izleyici unsuru çok önemlidir. Savaş sahneleri çekilirken günümüzde genellikle bilgisayar destekli efektler kullanılarak daha gerçekçi bir görüntü elde edilir.

Genelde yeşil bir fonun önünde oyuncular sahnelerini oynarlar. Bu yeşil fon sayesinde, kullanılan efektler daha sonradan bilgisayar desteğiyle kolayca yerleştirilebilir. Daha gerçekçi sahneler ortaya çıkabilir. Bu sebeple filmlerin kamera arkasında hep yeşil bir fon görülür. Bu özel efektler görüntü kalitesini arttırır. İzleyicilerin daha kaliteli bir yapım izlemesini sağlamış olur. Bir filmde senaryo ne kadar önemliyse çekilen sahnelerin kalitesi de bu açıdan çok önemli olabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Kovboy Filmleri Nasıl Çekilir? başlıklı makalemizde Kovboy Film, Kovboy Filmleri ve Kovboy Filmleri çekimi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap