1. Ana Sayfa
  2. Yabancı Film İncelemeleri
  3. Pasifik Savaşı 2; İsyan Filminin Oyuncu Kadrosu Ve İncelemesi
Trendlerdeki Yazı

Pasifik Savaşı 2; İsyan Filminin Oyuncu Kadrosu Ve İncelemesi

Pasifik Savaşı 2; İsyan Filminin Oyuncu Kadrosu Ve İncelemesi

Pasifik Savaşı 2 İsyan 2018 yılında vizyona giren büyük bütçeli ve iddialı bir yapım. Filmin yönetmeni Steven S. DeKnight. Fantastik bilim kurgu ve aksiyon filmi olan pasifik savaşı 2 isyan konusu ve çekim tekniğiyle ilgi çekiyor. Film çıktığı günden itibaren gösterildiği ülkeler ve Türkiye’de büyük ilgi görüyor. Filmin müziklerini John Paesano ile Lorne Balfe düzenlemiş. Başrolleri John Boyega (Jake Pentecost), Jing Tian (Liwen Shao), Rinco Kikuci (Mako Mori) ve Charlie Day (Dr. Newton Geiszler) paylaşıyor.

 Pasifik Savaşı 2 İsyan konusu

Filmin ilk serisinde büyük kayıplarla dünya uzaydan gelen yaratıklardan kurtulmuştu. Bu savaş sırasında yeni bir nesil yetişmişti ve artık dünyanın güvende olduğu sanılıyordu. Oysa uzaylı yaratıklar da kendilerini geliştirmişlerdi ve dünyaya ilkinden çok daha büyük bir saldırı düzenleyeceklerdi.

Jake ve arkadaşları ya insanlığın yok edilmesini izleyecekler ya da tüm güçleriyle savaşacaklardı. Görsel bir şölen sunan pasifik savaşı 2 isyan konusu ilkinin devamı olarak kısaca işte bu şekilde.

maxresdefault 2 1024x576 - Pasifik Savaşı 2; İsyan Filminin Oyuncu Kadrosu Ve İncelemesi

Jack ve arkadaşları dev uzaylı canavarla ile her biri kendine göre özel donanımlara sahip dev makinelerin içerisine girerek savaşıyorlar. Gençlerden oluşan takım hem kendi içlerinde hem de bir birlerine karşı cesaret savaşı veriyorlar.

Dünya bu savaşta tam bir yangın yerine dönüyor tüm şehirler adeta yele bir oluyor. Soru şu ki Jack ve arkadaşları bu sefer de dünyayı uzaylılardan kurtarmayı başarabilecek mi? Bu filmi HD kalite de Buraya Tıklayarak izleyebilirsiniz. (Fragmandır)

  Pasifik Savaşı 2 İsyan Teknik ve Görsellik

Bilim kurgu aksiyon filmi pasifik savaşı 2 isyan incelemesi: Fantastik filmlerde alışılageldiği gibi pasifik savaşı 2 isyan filminde bol miktarda efekt ve bilgisayar destekli görüntülerin kullanıldığı görülüyor. Filmde yüksek teknoloji ürünü olan ve çok gelişmiş silahlara sahip olan makineler dış hatları itibariyle insan görünümündeler.

Bunda da amaç insanın kendisiyle bu makineleri daha iyi bağdaştırabilmesi tıpkı Transformers filminde olduğu gibi. Ayrıca Star Wars’ın kılıçlarından esinlenildiği gözden kaçmıyor. Filmin büyük bütçesinin önemli bir kısmının efekt ve son teknoloji kameralara harcandığı da söylenebilir.

Filmin alt teması insanın azminin ve yaşama olan inancının gücüyle aşılamayacak hiç bir engelin olmadığı. Elbette genç insanlarda bu güç çok daha kuvvetli. Uzaylı devler her ne kadar yenilmez gözükse de insanın yaşama olan bağlılığı, fedakârlığı ve gelişmiş zekasıyla oluşturduğu makineler karşısında aşılmaz değiller. Filmde yine alt tema olarak başarıya giden yolun çalışmak, sürekli tecrübe etmek ve yardımlaşmak olduğu vurgulanıyor. Dört devasa makineyi yönetecek gençler tüm güçleri ile çalışıyor, pratik yapıyor ve bir birlerini yüreklendirip destekliyorlar. Zaten başka türlü de dev ve evrim geçirmiş uzaylılarla savaşmaları mümkün olmazdı.

Bir önceki yazımız olan Kovboy Filmleri Nasıl Çekilir? başlıklı makalemizde Kovboy Film, Kovboy Filmleri ve Kovboy Filmleri çekimi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap