1. Ana Sayfa
  2. Yabancı Film Önerileri
  3. Oyunlardan Beyaz Perdeye Uyarlanan 5 Fim

Oyunlardan Beyaz Perdeye Uyarlanan 5 Fim

Oyunlardan Beyaz Perdeye Uyarlanan 5 Fim

Genelde alışkın olduğumuz durum film önce çekilir, sonrasında oyunu yapılırdı. Harry Potter, Yüzüklerin Efendisi, Matrix gibi filmlerde de bu durumu görsek dahi bazen tam tersi olabiliyor. Bazı oyunlar var ki ah ulan şu film olsa ne güzel olur be diye iç geçirdikten sonra o oyunların bir de filmlerinin çekildiğini görünce ne temiz kalpli insanmışım az mı dedik  dostlar 🙂 İşte önce oyun olarak çıkan sonra film olarak çekilen 5 oyun – filmi sizin için listeledik.

1) RESIDENT EVIL

Listemizin ilk sırasında 2002 yılında vizyonda gösterime giren Resident Evil serisi filmlerdir. Şüphesiz oyunlarının serisi de çok tutulurken filmleri de beyaz perdede gişe hasılatını iyi bir şekilde yaptı. Görsel efektlerin bol bol kullanıldığı filmin serisinde harcanan toplam maliyet 250 milyon doları bulurken 1 milyar dolara yakın bir gelir elde edildi.

2) MAX PAYNE

GTA gibi ünlü bir oyunun yapım firması Rockstar Games tarafından ilk olarak oyun olarak yayınlanan Max Payne oldukça tutan bir oyun olmuştu. Film olarak bekleyenlerin sayısı gün geçtikçe artınca beyaz perdede filminin çekimleri başlandı ve 2008 yılında film ilk kez yayınlandı. Filme eleştiriler gelse de beğenen sayısı da azımsanamayacak derecede çoktu.

3) LARA CROFT: TOMB RAİDER

Angelina Jolie’nin devleştiği ve Angelina olduğu film budur desek pekte yanılmayız. Çocukluğumuzda oynadığımız piramitlerden piramitlere koştuğumuz mumyalara halay çektirdiğimiz Lara Croft: Tomb Raider adlı oyunun filmi sinemalarda istediği başarının kat be kat fazlasını yakaladı diyebiliriz. Gösterimden yıllar sonra dahi ülkemiz kanallarında gösterildiğinde reytinglerde başa oynuyordu.

4) Prince Of Persia: The Sands Of Time

Sinemada izlediğim günü hatırlarım. 2001 yılında oynadığım ilk oyununu hatırlarım. Ben bu yapım ile ilgili her şeyi hatırlarım. Yıllarca, bilgisayarla ilk kez tanışanların, aile babalarının bile başından kalkmadan saatlerce oynadığı bu oyunun filmi 2010 yılında gösterime girdiği zaman oldukça büyük ses getirmişti. Senaryo derinliği, efektleri, orta doğunun orta çağ dönemlerini çok iyi aktarması ile izlediğimiz film sinemada 120 milyon dolar civarı bir gelir elde etti.

5) WORLD OF WARCRAFT

Bir dönemler bilgisayarın en çok oynanan oyunu idi World Of Warcraft, paralı olmasına rağmen hem erkek hem kadın oyuncusu fanatik olacak şekilde bağlıydı. Böyle bir oyunun filmi devasa bir bütçe ile 2016 yılında vizyona girdi. Şahsen bu listede uyarlaması en kötü 2 filmden biri oldu diyebilirim. Yine de izlendiği zaman görsellik açısından oldukça tatmin edici

Bir önceki yazımız olan Sevgisiz Filmi İncelemesi başlıklı makalemizde sevgisiz, sevgisiz filmi ve sevgisiz filmi eleştirisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap