İlginizi Çekebilir!
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgilendirme
  3. Oscar Ödülü Alan İzlenmesi Gereken Filmler
Trendlerdeki Yazı

Oscar Ödülü Alan İzlenmesi Gereken Filmler

Oscar Ödülü Alan İzlenmesi Gereken Filmler

Oscar Ödülünün Önemi

Oscar ödülleri uluslararası film ödüllendirme yarışmasıdır. Çekilen filmlerin Oscar ödülünü almak bir kenara bu ödüle aday gösterilmesi bile o filmin kaliteli olduğu konusunda iddialı konuma gelmesine neden olmaktadır. Oscar ödül törenleri büyük bir şöhretle, ünlü oyuncuların katılımıyla her yıl gerçekleştirilmektedir.

Oscar film törenleri dünyanın dört bir yanından filmleri değerlendirip kriterlerin uyması halinde Oscar ödül törenlerine katılımı sağlanmaktadır. Oscar ödül töreni çok sayıda ünlünün katılımıyla tüm dünyanın yakından takip ettiği bir tören haline gelmiştir.

 Oscar Ödülü Almış Bazı Filmler

 

The Artist Filmi: Romantik, dram ve komedi tarzında olan bu film 10 dalda Oscar adayı olarak gösterilmiş ve 5 tanesini kazanmıştır.

 

Birdman Filmi: Filmin başrollerini Michael Keaton ve Emma Stone paylaşmıştır. 2015 yılında 4 adet Oscar ödülü kazanmıştır.

 

Yüzüklerin Efendisi Kralın Dönüşü Filmi: Bu film 2003 yılında 11 dalda Oscar ödülü alarak en fazla Oscar ödülü alan filmlerden birisi olmuştur. Daha sonra bu filmin serisi niteliğinde filmler çekilmiştir.

 

Gandhi Filmi: Hindistan’da siyasi ve ruhani lider olan Mahatma Gandi’nin hayatını konu alan bu film 1983 yılında 11 dalda Oscar ödülüne aday olduktan sonra 8 adet ödül almıştır.

 

Aşık Shakespeare Filmi: Bu film dönemin İngiltere’sinde Shakespeare’in aşk hayatını romantik komedi tarzda izleyiciye sunmuştur. 1998 yılında Oscar ödülüne 13 dalda aday olmuş bu film tam 7 dalda Oscar ödülüne sahip olmuştur.

 

Kurtlarla Dans Filmi: Kevin Costner’in hem yönetmen hem de oyuncu olarak görev aldığı Kurtlarla Dans Filmi 1990 yılında Oscar ödülüne 12 dalda aday gösterilmiş ve 7 Oscar ödülü kazanmıştır.

 

Hayatımızın En Güzel Yılları Filmi: 1946 yılı yapımı olan bu film dramatik tarzda bir filmdir. Eski bir yapıt olan bu film 7 dalda Oscar ödülü almıştır.

 

Bir önceki yazımız olan Dizi Çekimleri Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde Dizi çekimi ve Dizi çekimi nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap