1. Ana Sayfa
 2. Magazin Haberleri
 3. Oscar Ödülleri İçin Aday Adayı Filmler Açıklandı

Oscar Ödülleri İçin Aday Adayı Filmler Açıklandı

Oscar Ödülleri İçin Aday Adayı Filmler Açıklandı

Oscar ödülleri için yarışacak olan filmlerde belli oldu. Türkiye’den Ayla filmi için ise olumsuz bir karar çıktı. Türkiye’nin aday adayı filmi Ayla listeye maalesef ki giremedi. Oscar ödülleri için Yabancı dilde en iyi film dalında yarışacak olan filmlerde belli oldu. Adayların belirlenmesinin Amerika Sinema Sanatları ve Bilimler Akademisi üyeleri tarafından belirlendi.

Türkiye’de son dönemlerde vizyona giren filmlere baktığımız da Ayla filmini görüyoruz. Film Türkiye’ de izlenme rekorlarına doğru gidiyor ve bu anlamda filmden çok şey bekleniyordu. Açıklanan filmlerin listesine baktığımız da bir Türk filmi görünmüyor olsa da bir Türk yönetmenin olduğunu görüyoruz. Bu sene Oscar ödüllerinde Fatih Akın’ın yönettiği film “In The Fade” yani Paramparça isimli filmi görüyoruz. Film Altın kürede yarışmıştı ve bu Oscar için hazırlanan listede iddialı bulunuyor. Ancak Fatih Akın’ın filminin Almanya için yarışıyor olması da bizim için üzüntü verici bir durum.

ayla filmi - Oscar Ödülleri İçin Aday Adayı Filmler Açıklandı

90.Oscar ödülleri öncesinde 9 olan film sayısının da 5’e indirilmesi gerekiyor. bu nedenle de adaylar arasında bir ön eleme yapılacak. 4 Mart 2018 tarihinde ise Oscar ödülleri sahiplerini bulabilecek. Haberimizin devamında ise aşağıda sizlere Aday adayı olan 9 film ve yönetmeni hakkında detaylı bilgi sunulmuştur.

ÖN LİSTEYE GİREN 9 FİLM

 1. Şili – A Fantastic Woman – Yönetmen: Sebastián Lelio
 1. Almanya – In the Fade – Yönetmen: Fatih Akın
 1. Macaristan – On Body and Soul – Yönetmen: Ildikó Enyedi
 1. İsrail – Foxtrot – Yönetmen: Samuel Maoz
 1. Lübnan – The Insult – Yönetmen: Ziad Doueiri
 1. Rusya – Loveless – Yönetmen: Andrey Zvyagintsev
 1. Senegal – Félicité – Yönetmen: Alain Gomis
 1. Güney Afrika – The Wound – Yönetmen: John Trengove
 1. İsveç – The Square – Yönetmen: Ruben Östlund

Bir önceki yazımız olan Aile Arasında Filmi İzlenme Rekoruna Koşuyor başlıklı makalemizde aile arasında, aile arasında filmi ve aile arasında filmi konusu hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yapına Yorumlar (2)

 1. Türkiye’den aylanın girememesine çok üzüldüm, başta filmin biz oscar ödüllerinden alacağını çok rahat olacağını düşünüyorduk.

 2. Sıralamaya baktığımda çok zorlu bir seçimin olduğunu rahatça görebiliyorum, ayla filmi bu ödülleri kılpayı kaçırdığı çok bariz belli.