İlginizi Çekebilir!
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgilendirme
  3. Önerilen Savaş Filmleri
Trendlerdeki Yazı

Önerilen Savaş Filmleri

Önerilen Savaş Filmleri

   Savaş filmleri denilince II: Dünya Savaşı filmleri önemli bir yer tutar. Bu filmlere değinecek olursak Steven Spielberg’in yönetmenlik koltuğunda oturduğu başrollerini Tom Hanks, Matt Damon ve Van Diesel’in paylaştığı  Saving Private Er Ryan ( Er Ryan’ı Kurtarmak) filmi ilk sırada gelir. Filmde Tom Hanks Yüzbaşı Miller karakterine hayat vermektedir. Matt Damon ise Er Ryan karakterini canlandırmaktadır. Filmin konusu ise; dört oğlunu savaşa gönderen bir annenin üç oğlu savaşta ölmüştür. Hayatta sadece Ryan kalmıştır. Bu gözü yaşlı anneye en azından bir oğlunu geri verebilmek için Yüzbaşı Miller’e bir görev verilir. Ancak onu bulmak hiç de kolay olmayacaktır. Film Imdb tarafından 8,6 lık bir puan almıştır. Bu film öneri listemizde 1. sıradadır.

 Enemy At The Gates (Kapıdaki Düşman)

II. Dünya Savaşının en şiddetli yıllarında Nazi Ordusu Sovyetler Birliğini işgal etmiş ve Stalingrad’a kadar gelmiştir. Stalingrad zor durumdadır ve Alman işgaline uğramıştır. Vasili adındaki bir Rus genci tüfeğiyle 5 Alman askerini vurur ve Bu anlara bir Rus gazeteci-subay tanıklık eder. Askerlere ve Sovyetler Birliğine moral vermek amacıyla Vasili hakkında birçok haber yapar. Bu süreçte Vasili’ye keskin nişancılık görevleri verilir. Ancak Vasili için Naziler çok kıymetli bir subayını(Ervin König) Stalingrad’a getirir. Vasilinin işi artık daha da zordur. Imdb tarafından 7,6 puan alan filmin yönetmeliğini Jean-Jacques Annaud üstlenirken başrollerini Jude Law(Vasili), Ed Harris(Ervin Köring) paylaşıyor.

Dunkrik

II. Dünya Savaşında Fransa işgale uğramıştır. 400 bin kadar İngiliz Askeri Dunkrik adındaki bir kasabada Naziler tarafından çembere alınmıştır. Tek çıkış yolu  Manş Denizidir. Churchill Başbakanlığındaki İngiltere Hükümeti bu askerleri kurtarmak için İngiltere’de bulunan balıkçı gemileri dahil olmak üzere bütün gemileri seferber ederek Dunkrik’e gönderir. 360 bin İngiliz Askeri kurtarılarak İngiltere’ye dönmesi sağlanır. O kurtarılan askerler daha sonra Normandiya Çıkarmasına katılarak savaşın kazanılmasında önemli rol oynayacaktır. Bu yüzden Dunkrik Olayı Savaşın kaderini belirleyen bir olaydır. Bu filmin yönetmeliğini son yılların başarılı yönetmeni Christopher Nolan üstenmiştir. Filmde başrolleri Kenneth Branagh, Mark Rylance, Cillian Murphy, Tom Hardy ve Harry Styles paylaşmaktadır. 2017 Temmuz ayında vizyona giren filmin imdb tonu ise 8,0’dır.

 

Bir önceki yazımız olan Aamir Khan Filmleri başlıklı makalemizde Aamir Khan ve Aamir Khan Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap