İlginizi Çekebilir!
  1. Ana Sayfa
  2. Sinema Haberleri
  3. Önerilen Psikolojik Filmler
Trendlerdeki Yazı

Önerilen Psikolojik Filmler

Önerilen Psikolojik Filmler
1

Memento ( Akıl Defteri )

Psikolojik filmler öneri listesinde birinci sırada  İmdb’den aldığı 8,5’lik not ile Memento gelmektedir.  Leonard Shelby karısına  tecavüz eden  ve öldürerek onun hayatını karartan adamı aramakta olan bir sigortacıdır.  Leonard bir kaza geçirmiştir ve hafızasında belli ölçüde kayıplar yaşanmaktadır. Kazadan önce hatırladığı olayları unutmamak için not kağıtlarına yazar. Her hatırladığı olayı not eder.  Aldığı bu notlar onu eşinin katiline götürecektir. Usta yönetmen Christopher Nolan’ın yönettiği film 2000 yılında vizyona girmiştir.

Filmin başrollerinde  Guy Pearce,  Carrie-Anne Moss ve Joe Pantoliano yer almaktadır.

The Sixth Sense ( Altıncı His )

Crowe psikolog olarak önemli başarılara imza atmış başarılı bir doktordur.  Ancak geçmişinde bir silahlı saldırıya uğramıştır ve bu onda derin bir travma bırakmıştır. Cole adında bir çocuk psikolojik sorunları olan bir çocuktur. Cole ‘nin hastalığı ölü insanları görmesidir.  Tedavi edilmesi için Crowe görevlendirilmiştir. Crowe bu tedavi sürecinde Cole ile son derece iyi ilişkiler kurar.  Bu durumu Doktor Crowe’a  anlatır. Crowe bu durumla yakından ilgilenir. Onu tedavi etmek için elinden geleni yapacaktır. Ancak gerçek hiç de göründüğü gibi değildir. Bu psikolojik film öneri listesinde ikinci sıradadır. Filmin başrolünde Crowe karakterini Bruce Willis canlandırmaktadır.

Filmin yönetmenlik koltuğunda ise  M. Night Shyamalan oturmaktadır. Filmin imdb notu 8.1’dir.

 

 

Shutter Islands ( Zindan Adası )

Zindan Adası tehlikeli mahkumların bulunduğu bir akıl hastanesidir. Bu hastaneden bir hasta kaybolmuştur. Bu konuyu araştırmak için Teddy ve Chuck adında iki hükümet ajanı adaya gelir ve araştırmalar yaparlar. Ancak yaptıkları incelemelerde ada da tedavi yapılmadığı hastaların denek olarak kullanılarak beyin ameliyatlarının yapıldığını öğrenirler. Teddy’nin amacı bu adada yaşananları ispatlayarak adanın foyasını ortaya çıkarmaktır. Usta yönetmen Martin Scorsese’nin yönettiği filmin oyuncu kadrosunda Leonardo Di Caprio, Mark Ruffalo ve Ben Kingsley yer almaktadır.

 

 

Bir önceki yazımız olan Jim Carrey Oynadığı Filmler başlıklı makalemizde jim carrey hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap