1. Ana Sayfa
  2. Sinema Haberleri
  3. Önerilen Polisiye Filmleri
Trendlerdeki Yazı

Önerilen Polisiye Filmleri

Önerilen Polisiye Filmleri

Sherlock Holmes

Polisiye filmlerde öneri listesinde birinci sırada bulunmaktadır. 2009 İngiliz Yapımı film 1800’lü yılların sonlarında geçen polisiye maceralarını anlatmaktadır.

Filmde Sherlock Holmes karakterine İron Man filmleri ile yıldızı oldukça parlayan Robert Downey J.R. hayat vermektedir. Sherlock Holmes’ün çalışmalarına yardım eden yardımcısı Watson’a ise Jude Law hayat vermektedir. Filmde Lord Blackwood(Mark Strong) yaptığı büyüler ve gizemli konuşmalar ile halkın üzerine korku salmaktadır. Amacı İngiltere’yi yönetmektir. Bunun için elini kirletmekten korkmayan Blackwood İngiltere’nin yönetimindeki bazı üst yöneticilere karşı suikastler düzenletmiş ve bunlarda başarılı da olmuştur. Ancak bu suikastlerin hiçbirinde cinayetleri kendisinin işlediğine dair bir delil bırakmamaktadır.

Sherlock Holmes ise bu cinayetleri aydınlatarak LordBlackwood’u adaletin karşısına çıkarmak istemektedir. 2009 yılında vizyona giren  filmin imdb notu 7.6’dır.

 

Sherlock Holmes Gölge Oyunları

Sherlock Holmes filminin devam filmi polisiye film öneri listesinde 2. sırada yer almaktadır. Sherlock Holmes ve yardımcısı Doktor Watson Suçun Napolyonu olarak nitelendirilen Profesör James Moriarty ve onun karanlık oyunlarını deşifre etmek için çalışacaklardır. James Moriarty karakterine Jared Harris hayat vermektedir.

Jared Harris Harry Potter serisinin ilk iki filminde Albus Dumbledore karakterini canlandıran Richard Harris’in oğludur. Prefesör Moriarty ülkenin önde gelen silah tüccarlarını ortadan kaldırır ve fabrikalarını satın alır. Satın aldığı bu fabrikalarda silah ve savaşta lazım olacak her türlü malzemeyi üretir. Amacı Avrupa devletlerini birbirine düşürerek bir dünya savaşı çıkarmaktır. Bunun için ülkeleri birbirine karşı kışkırtır.

Fransa’da Aşırı Milliyetçi Grupları kullanarak Alman siyasilere karşı bombalı suikast düzenletir. İki ülke savaşın eşiğine gelir. Ancak İngiltere Hükümeti bu durumu engellemek için İsviçre’de bir Barış Konferansı verir. Sherlock Holmes’in değimiyle “Savaş çıkarmak için en güzel yer Barış Konferansıdır.” Moriarty tekrar bir suikast düşünmektedir. Konferans sırasında Alman Başbakanını öldürtmeyi planlamaktadır. Sherlock Holmes Moriarty’nin hep izindedir ve Moriarty’nin oynamış olduğu gölge oyununu hep takip etmektedir. 2011 yapımı filmin imdb notu 7.5’dir.

 

Bir önceki yazımız olan Önerilen Aksiyon Filmleri başlıklı makalemizde Aksiyon filmleri, En iyi aksiyon filmleri ve Önerilen Aksiyon filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap