1. Ana Sayfa
  2. Bilgilendirme
  3. Önerilen Dram Filmleri
Trendlerdeki Yazı

Önerilen Dram Filmleri

Önerilen Dram Filmleri
1

1- Hatırlanacak Bir Anı – A Moment To Remember (2004) 

Tesadüfen tanışan ve hayatı birbirinden çok farklı bir şekilde zor geçmiş iki insanın yaşadığı hem unutulmaz hem de unutulmaya mahkum kalan aşkını anlatan bir dram filmi. Kore yapımı film IMDB’den 8.2 puan almış ve izleyen herkesi ağlatmayı başarmıştır.

2- Black (2005) 

Hint yapımı olan bu dram filmi hem görme hem de duyma yetisi olmayan Michelle isminde bir kızın hayatını konu edinir. Aile Michelle ile zor zamanlar geçirirken karşılarına çıkan bir özel öğretmen sayesinde hem sağır hem dilsiz hem de kör olan bir kızın müthiş başarı hikayesini izliyoruz. Filmin IMDB puanı 8.2.

3- İçimdeki Yangın – Incendies (2010) 

Nawal Marwan ölümünün ardından ikiz çocuklarına vasiyet olarak iki mektup bırakır ve bu mektupları sahiplerine ulaştırmalarını ister. Mektuplardan biri annelerinin daha önce hiç bahsetmediği babalarına diğeri ise haberleri olmayan kardeşlerinedir. Bu iki mektubun sahiplerini ararken annelerinin zorlu hayatını öğrenecek ve mektupların ardındaki sır ile kahrolacaklardır. Sonu ile herkesi şaşırtan filmin IMDB puanı 8.2.

4- Hayat Güzeldir – La vita e Bella (1997)

İkinci Dünya Savaşı öncesinde yahudi oldukları için toplama kamplarına götürülen hayat dolu Guido isimli bir adamın oğluna kampı bir oyun gibi anlatışını konu edinen film sarsıcı sahneleri ile öneri istendiğinde ilk sayılan kült filmler arasına girmiştir. İMDB puanı 8.6.

5- Yeşil Yol – Green Mile (1999) 

  Film Stephen King’in aynı adlı kitabından bire bir uyarlanmıştır. Tom Hanks filmde ölüme mahkum edilen suçluları son yolculuklarına götürme görevini üstlenen bir gardiyanı oynamaktadır. Film bu gardiyanın korkunç görünümlü bir mahkumu son gecesinde yakından tanımasını konu edinir.  IMDB puanı 8.5

Bir önceki yazımız olan Paul Walker'ı Anlatan 'I Am Paul Walker'dan İlk Fragman Geldi başlıklı makalemizde I Am Paul Walker ve Paul Walker hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap