1. Ana Sayfa
  2. Sinema Haberleri
  3. Önerilen Aksiyon Filmleri
Trendlerdeki Yazı

Önerilen Aksiyon Filmleri

Önerilen Aksiyon Filmleri
2

İngilizceden dilimize geçen aksiyon kelimesi action kelimesinden gelmektedir. Aksiyon
bir kuvvetin, maddi bir faktörün, bir düşüncenin  ortaya çıkması ve eyleme dökülmesidir. Aksiyon film kategorisinde öneri filmler :

CEHENNEM MELEKLERİ

Sylvester Stallone, Jason Statham, Leonardio di Caprio, Jet Li, Mickey Rourke, Bruce Willis, Dolph Lundgren ve daha birçok ünlü aktörün rol aldığı filmde yeni  işleri sebebiyle ülkeye kaçak yollardan  giriş yapan özel birlik bir süre sonra  hiçbir şeyin kendilerine anlatıldığı  gibi ve planladıkları  olmadığını fark eder. Sonrasında ekip kendini büyük bir yanlışın, hatanın ve ihanetin gölgesinde bulur. Olaylar ekibin kontrolünden çıkmaya başladığında ve suçsuz insanların hayatları tehlike altına girdiğinde ekip çok  büyük bir düşmana karşı savaşmaya  başlar. (Imdb puan 7.6)

A TAKIMI

A Takımı ismi ile anılan  bu dört arkadaşın  üzerine bir suç atılmıştır. Aktörlerimiz  bir oyunun ortasına düştüklerine inanırlar. İşlemedikleri bir suçtan dolayı  yargılanan takım, yeraltı mafyalarına yönelmiş ve onların paralı askeri olarak hizmet vermeye başlamışlar. Puroyu çok seven  Col. John Hannibal Smith (George Peppard) tarafından yönlendirilen takım, bir yandan  suçlardan aklanmaya çalışırlarken iyilerin yanında durmayı,  iyileri korumayı  bir görev saymışlar.

 

İTALYAN İŞİ

Her yerde aranan bir suçlu olan Charlie Croker’ın liderliğinde bir suç örgütü, detaylı bir hazırlık aşamasından sonra, Los Angeles’ın tarihindeki en yoğun trafik sıkışıklığına sebebiyet verirler. Böylelikle,  mücevher soygunu için zaman kazanacaklardır. Planları, soygunu yaptıktan sonra, yaya yolunda sürebilecek kadar küçük  olan Mini Cooper marka araçlarını  kullanarak, trafik sıkışıklığından  yararlanıp şehirden kaçabilmektir. (Imdb puanı 7.0)

 

ÇILGIN MAX 2: SAVAŞÇI

Mad Max film üçlemesinin ikinci filminde, bir benzin istasyonunu  koruyan  Max, The Humungus tarafından yönetilen  enteresan savaşçılarla savaşıyor. Filmin başrollerini Mel Gibson ve Virginia Hey paylaşıyor. (Imdb puanı 7.6)

 

Bir önceki yazımız olan Önerilen Western Filmleri başlıklı makalemizde Kovboy Filmleri, Önerilen Western Filmler ve Önerilen Western Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap