İlginizi Çekebilir!
  1. Ana Sayfa
  2. Yabancı Film İncelemeleri
  3. Önerdiğimiz İmdb Puanı Yüksek Gerilim Filmleri
Trendlerdeki Yazı

Önerdiğimiz İmdb Puanı Yüksek Gerilim Filmleri

Önerdiğimiz İmdb Puanı Yüksek Gerilim Filmleri

Önerilen Gerilim Filmleri

Imdb’de Yüksek Puan Almış Gerilim Filmleri;

1. Contratiempo (The Invisible Guest/ Gizli Tanık)

Bir ispanyol yapımı olan bu film, gerilim film severlerin yanı sıra cinayet/polisiye konulu film sevenleri de mutlu edecek cinsten. Evli bir iş adamının, sevgilisinin cesediyle birlikte bir otel odasında bulunmasıyla başlayan film, savunma avukatının iş adamına yardım etmek için olayların perde arkasını çözmeye çalışmasıyla devam ediyor. Özgün senaryosuyla izleyenleri hızlıca etkisi altına alan bir film.

Imdb: 8.1

2. Get Out (Kapan)

Sevgilisinin ailesiyle tanışmaya giden siyahi bir gencin evdeki garip olayları fark etmeye başlamasıyla heyecanlanan film, ev sahiplerinin siyahi gençlerin kaybolmasına sebep olduğunun anlaşılmasıyla gerilimi arttırıyor.

Imdb: 7.7

3. El Cuerpo (The Body/ Ceset)

Yine bir İspanyol yapımı olan bu gerilim filmi, başarılı bir iş kadınının ani ölümü sonrası, aynı gün içinde morgda cesedinin kaybolmasını konu ediyor. Kayıp cesedin araştırılması sırasında ortaya çıkan farklı konular polisin dikkatini çekiyor ve oklar ölen kadının kocasını gösteriyor. Film hiç beklenmedik sonu ve sırlarla dolu senaryosuyla izleyenleri etkisi altında bırakıyor.

Imdb: 7.6

4. Nocturnal Animals (Gece Hayvanları)

Film, yıllar önce boşandığı eşinden bir kitap taslağı alan sanat galerisi sahibi bir kadının, taslağı okurken yaşadığı duygular ve kitabın kendine adanmış farklı senaryosu konu alınıyor. İç içe geçmiş hikayelerin başarılı bir şekilde harmanlanması ve Tom Ford’un yönetmen koltuğuna geçmesiyle sanatsal bir açı kazanmış olan bu film, farklı tarzı ve görsel kalitesiyle çok çarpıcı bir etki yaratıyor.

Imdb: 7.5

5. Split (Parçalanmış)

Kişilik bölünmesi yaşayan bir hastanın 3 genç kızı kaçırmasını anlatan film, James McAvoy’un harika performansıyla seyirciyi hızlıca etkisi altına alıyor. “Kaçırılan kızlar çok geç olmadan tutsaklıktan kurtulabilecek mi?” sorusu film boyunca heyecanın düşmesine engel oluyor.

Imdb: 7.3

Imdb’de Düşük Puan Almış Başarılı Gerilim Filmleri;

6. The Call (Acil Arama)

Başarılı oyuncu Halle Berry’nin 911 acil yardım hattında çalışan bir görevliyi oynadığı film, Jordan’ın (Halle Berry), yardım için arayan genç bir kızın öldürülmesine telefonda şahit olmasıyla başlıyor. Derinden etkilenen Jordan bunun bir seri katil işi olduğunu öğrendikten sonra, aynı katil tarafından tutsak alınan bir kızın aramasına daha cevap vererek olaya tekrar dahil oluyor. Son derece heyecanlı ve gerilim dolu olan bu film, düşük puanlı olmasına rağmen kesinlikle gerilim severlerin beğeneceği tarzda kurgulanmış.

Imdb: 6.7

7. Hush

Gerilim sevenleri en başından etkisi altına alacak bir yapım olan Hush, sağır ve dilsiz olan bir yazarın, ormandaki ıssız evine giren bir katille yaşadıklarını konu alıyor. Film, fiziksel eksikliklerine rağmen pes etmeden savaşan, güçlü bir kadının hikayesini seyirciyle buluşturuyor.

Imdb: 6.6

8. The Girl on the Train (Trendeki Kız)

Trendeki kız, alkol problemleri sebebiyle eşinden ayrılan ve depresyona giren bir kadının her gün trenle gidip gelirken izlediği bir evi konu alıyor. Özendiği hayatı yaşayan bir kadını izleyen Rachel, bir akşam trenden indikten sonra yaşadıklarını hatırlayamıyor ve aynı akşam izlediği evdeki kadının kaybolduğunu öğreniyor. Trendeki kız, kitaptan uyarlanan filmler arasında senaryosuna en sadık kalan ve sonuna kadar sizi merak içinde bırakacak etkileyici bir öneri.

imdb: 6.5

9. Better Watch Out

Film, uzun zamandır bakıcılık yaptığı eve giden Ashley’nin, bir akşam hırsıza benzeyen kişilerin eve gelmesiyle geçirdiği zor bir geceyi anlatıyor. Hem kendini hem de bakıcılığını yaptığı Luke’u korumaya çalışan Ashley, olayların düşündüğünden çok daha karışık olduğunu kısa zamanda fark ediyor. Farklı senaryosuyla izleyiciyi etkisi altında bırakıyor.

Imdb:6.5

10. Secuestro (Boy Missing/Kayıp Çocuk)

Okuldan kaçırıldığını söyleyen ilkokul öğrencisi bir çocuğun hikayesini konu alan film, polisin yetersiz desteği sonucu annenin kendi yöntemleriyle olaya dahil olması ve yaşananların tamamen renk değiştirmesiyle devam ediyor. Diğer İspanyol yapımı filmler kadar farklı bir senaryosu olmasa da, izleyici hızlıca etkisi altına alan, özenle yazılmış bir gerilim filmi.

Imdb:6.3

Bir önceki yazımız olan Düşük Ve Yüksek Bütçeli Filmler İçin Yapılan Harcamalar Ne Kadardır? başlıklı makalemizde Bütçesi büyük olan filmler, Düşük bütçeli filmler ve Filmler için yapılan harcamalar hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap