İlginizi Çekebilir!
  1. Ana Sayfa
  2. Netflix
  3. Netflix’ten Truva Dizisi: Troy, Fall Of a City
Trendlerdeki Yazı

Netflix’ten Truva Dizisi: Troy, Fall Of a City

Netflix’ten Truva Dizisi: Troy, Fall Of a City

2018 yılının Troya Yılı ilan edilmesinin ardından, dünyanın iki büyük yayıncısı olan BBC ve Netflix, ortak bir çalışma yürüterek yeni bir proje ile dizi severlerin karşısına çıktı. Bu projenin ismi ise Troy, Fall Of a City oldu. Tarihi bir dizi olarak izleyenlere heyecan dolu anlar yaşatacak dizinin ilk bölümleri Amerika’da yayınlanırken, Türkiye’de ise 6 Nisan’da yayınlanmaya başlayacak.

Çanakkale’de yer alan Troya Antik Kenti’nin Unesco tarafından Dünya Kültür Mirası Listesine alınmasının 20. Yılı olması sebebi ile 2018 yılı “Troya Yılı” ilan edildi. Kökleri 5 bin yıl öncesine dayanan bir medeniyet olması ile beraber, tarih boyunca da birçok kültür arasında köprü görevi görmüştür. Dünyanın en önemli antik kentlerinden biri olan Troya, bu dizi ile tüm dünyadaki etkisini vurgulamaktadır. İngiltere ve Amerika Birleşil Devletleri ortak yapımı bu dizide David Gyasi, Hakeem Kae-Kazim, Louis Hunter gibi dünyaca ünlü aktörler de yer almaktadır.

Troy Fall of a City - Netflix’ten Truva Dizisi: Troy, Fall Of a City

Troy, Fall Of a City Konusu

Troy, Fall Of a City dizisinde sevgi, savaş ve entrika konuları işlenirken, ihanetin ne kadar güçlü bir etken olduğunu epik bir dille anlatılmaktadır. Birçok ulus arasında kültür köprüsü haline dönüşen Troya’nın tüm tarihi bu dizide ayrıntılı bir şekilde ele alınmaktadır. Truva Savaşı’nda yaşanan olaylardan, Truva Atı’na kadar Truva Şehri’nin tarihinde yaşamış olduğu olaylar baştan sona anlatılmaktadır. Ayrıca dizide Troya’nın bilinmeyen gerçekleri de gün yüzüne çıkartılmaktadır.

Bir önceki yazımız olan En Çok İzlenmiş 10 Efsane Dizi Ve Film başlıklı makalemizde Efsane diziler, Efsane filmler ve En çok izlenmiş filmler hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap