1. Ana Sayfa
  2. Netflix
  3. Netflix’ten Korku Filmi Önerileri
Trendlerdeki Yazı

Netflix’ten Korku Filmi Önerileri

Netflix’ten Korku Filmi Önerileri
4

Film ve Dizi piyasasına Amerika pazarından sonra tüm dünyada çok hızlı giriş yapan Netflix, kendine has yapımları ile oldukça farklı bir noktaya taşıdı kamera önü sektörünü. Bir de bunun yanında geceleri toplanıp film izlemek isteyenlerin sıklıkla tercih ettiği korku filmleri için öneriler hep ya eksik oluyor ya da tam anlamıyla korkutucu olmuyor. İşte bu noktada size hem netflix yapımı hem de korkutucu filmlerden küçük bir liste hazırladık.

1) KARABASAN

Eşini ani bir ölümle kaybeden bir anne, 6 yaşındaki çocuğu ile bir başına kalmıştır. Oğlunun en önemli yaşlarında babasının yokluğu ile birlikte artan asabiyeti nedeniyle terbiye edilmesi oldukça zorlaşmıştır. Bu durumun travmasını ağır yaşayan çocuk rüyasında bir canavarın gelip annesi ile kendisini öldürdüğünü görmektedir. Bu rüya sürekli devam ederken bir gün annesi ona Babadook adında bir masal kitabı okur. Bu masaldan etkilenen çocuk rüyasında gördüğü canavar ile Babadook’un aynı olduklarını düşünmeye başlar ve macera başlar.

2) ANNEMİN GÖZLERİ

Amerikanın sessiz ve sakin kasabalarından birinde yaşayan bir genç kız, günün birinde kasabasında yaşadığı trajik bir olay yüzünden ruhunun derinliklerinde bulunan karanlık duygular ortaya çıkmaya başlar. Bu duygular zaman içerisinde kızı komple esir alır. Tüyleri diken diken eden birçok olay bu durumdan sonra yaşanır.

3) YARATIK

Pazar geceleri KANAL D ekranlarında yayınlanan gerilim – korku türünde yaratıklı filmleri seviyorsanız bu film sizin üst kalite bir yapım olabilir. Kore’nin seul şehrini ortadan ikiye ayıran han nehrine, Amerika’da fabrikalar tarafından boşaltılan kimyasal atıklardan doğmuş bir yaratık gelir. Arada bir suyun içerisinden çıkıp çok kısa sürede şehri savaş alanına döndüren bu yaratık için asıl şüphelenilen tehlike ölümden ziyade su dışına çıktığı zaman yaymış olduğu virüs tehlikesidir.

4) İSTİLA

Uzay araştırmaları yapan NASA, uzayda yeni bir yaşam formunun bulunduğu bir gezegen keşfeder. Keşfettiği bu gezegenden örnekler toplayan NASA aracı Dünya’ya geldikten sonra yaşadığı bir kaza sonrasında dağılır. Dağılan bu örneklerden yeni bir yaşam formu ortaya çıkmaya başlayınca Meksika yasaklı bölge olarak ilan edilir. Yasaklı bölgede kalan Patronun kızını ise gazeteci kurtarmaya çalışır ve birbirinden tuhaf olaylar ile ilk kez o bölgede karşılaşırlar.

 

 

Bir önceki yazımız olan Altered Carbon Dizisi ve Oyuncuları başlıklı makalemizde altered carbon, altered carbon bölümleri ve altered carbon oyuncuları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yapına Yorumlar (2)

  1. Netflix takip eden biri olarak takipçi olmayan için güzel bir bilgi paylaşımı. Ellerinize sağlık

  2. Tepenin gözleri filmini tavsiye ederim.