1. Ana Sayfa
  2. Netflix
  3. Netflix Dark Dizisi İncelemesi

Netflix Dark Dizisi İncelemesi

Netflix Dark Dizisi İncelemesi

İnternet dizilerini artık sabırsızlıkla bekler hale geldik. Ve Netflix ekranlarında oynayacak olan Dark dizisi son dönemlerde ortaya çıkmış olan en dikkat çekici yapıtlardan bir tanesi.  Aslında dizinin bu kadar beklenmesinin nedenine baktığımız da 80’lerin sinemasına duymuş olduğumuz özlemden kaynaklanıyor diyebiliriz ya da içerisinde çok fazla nostaljinin yer aldığından mı ama bir şekilde bizim bu diziden haz aldığımız da kesin. Bundan önceki iki sezona baktığımızda pek çok insanın bir gecede bir sezonu bitirdiğini görüyoruz çünkü bir izlemeye başladığınızda olayların sürükleyici yapısı sizin ekrandan kalmanıza bir türlü izin vermiyor. Dark tam olarak alternatif evrenler ve zaman döngüsünü bize yansıtabiliyor. 80’lerin atmosferi sizi de büyülüyorsa bu dizi tam da size göre.

dark3 - Netflix Dark Dizisi İncelemesi
Dark

Dark’tan sonra bir de işin Netflix yönü var. O da son zamanlarda en çok tartışılan ve dikkatleri üzerine çeken bir platform.

Netflix Dark Konusu

Dizide bir kayıp çocuk ve sırlarla kaplı olan bir Alman kasabası var. Kasabadaki aileler ise çarpık ilişkiler nedeniyle karmakarışık olmuş durumda. Filmin çekimleri Berlin’de gerçekleştiriliyor. Dark insanı büyülü görselleriyle adeta içerisine mıknatıs gibi çekiyor.  Dark için bizi 2019’dan 1986’ya doğru gizemli biri yolculuğa çıkarıyor diyebiliriz.

dark1 - Netflix Dark Dizisi İncelemesi
Dark

Filmin 1. Sezonu insanların çok ilgisini çekmişti. Ve 2. Seride aynı şeyi başarabildi. Bugün insanlar para verip Netflix üyeliği alıyorsa bu ve bunun gibi kaliteli yapıtlar yüzünden diyebiliriz.

Dark Fragman izle 

Filme genel olarak bakınca gizemli bir mağara ve upuzun ağaçlar, birbirinden cesur çocuklar ve filmin müzikleriyle bizi adeta germeyi başarıyor. Klasik bir korku filmini de kafanızdan atmanız gerekiyor. Dark’ta bir korku filminin üzerinde çok şey var. Dizide atmosfer öylesine başarılı bir şekilde değerlendirilmiş ki izlerken yerinizden kalkamıyorsunuz.

dark2 - Netflix Dark Dizisi İncelemesi
Dark

Yorum Yap

Yapılan Yorum (1)

  1. Netflixin dizilerini sabızrsızlıkla bekliyorum ya gerçekten güzel yapıtlar geliyor uzum zamandır dark dizisi ile ilgili olumlu yorumlar görüyorum