1. Ana Sayfa
  2. Sinema Haberleri
  3. Mutlaka İzlenmesi Gereken Filmler Listesi

Mutlaka İzlenmesi Gereken Filmler Listesi

Mutlaka İzlenmesi Gereken Filmler Listesi

Sinema tarihine baktığımız da ilk öykü içeren filmlerin 1902 yılında çekilmiş olduğunu görüyoruz. Dolayısıyla aradan geçen bu süre içerisinde de bir hayli fazla film çekilmiş olduğunu görebiliyoruz. Bunun içinde binlerce film içerisinde bugüne kadar halen izlenmeye değer ve hiç izlemeyenlerinde mutlaka izlemesi gereken filmlerin listesi olduğunu biliyoruz. Bizde buradan yola çıkarak siz takipçilerimizin faydalanabilmesi adına bu filmlerden birkaç tanesini tavsiye olarak paylaşmak istedik. Liste hazırlanırken IMBD oranları dikkate alınmıştır.

1

Esaretin Bedeli (The Shawshank Redemption)

esaretin bedeli - Mutlaka İzlenmesi Gereken Filmler Listesi

1994 ABD yapımı olan dram, polisiye ve suç konulu bir film toplamda 142 dakika sürüyor. Yönetmenliğini Frank Darabont’un yaptığı filmin oyuncu kadrosunda ise Morgan Freeman , Tim Robbins , Bob Gunton , William Sadler , Gil Bellows gibi isimler yer alıyor.

2

Baba (The Godfather)

baba - Mutlaka İzlenmesi Gereken Filmler Listesi

Bir zamanlara damgasını vuran ve sonrasında da seriye dökülen 1972 ABD yapımı dram,suç konulu filmin süresi 172 dakika. Filmin yönetmenliğini  Francis Ford Coppola yapmış. Oyuncular arasında ise Al Pacino , Marlon Brando , Robert Duvall , Diane Keaton , James Caan var.

3

Kara Şövalye (The Dark Knight)

kara şovalye - Mutlaka İzlenmesi Gereken Filmler Listesi

Aksiyon,dram ve suç konulu ABD-İngiltere ortak yapımı film 2008 yılında ilk kez vizyona girdi. Toplam süresi 152 dakika olan filmde  yönetmen koltuğunda Christopher Nolan oturuyor. Oyuncular arasında ise Morgan Freeman , Christian Bale , Gary Oldman , Heath Ledger , Michael Caine gibi isimler yer alıyor.

4

Ucuz Roman (Pulp Fiction)

ucuz roman - Mutlaka İzlenmesi Gereken Filmler Listesi

ABD 1994 yapımı gerilim filminin süresi 168 dakika Filmin yönetmenliğini  Quentin Tarantino yapıyor. Oyuncular arasında ise sinema perdesinden yakından tanıdığımız isimler olan Bruce Willis, Samuel L. Jackson , John Travolta , Uma Thurman , Harvey Keitel yer alıyor.

Bir önceki yazımız olan Sevgisiz Filmi İncelemesi başlıklı makalemizde sevgisiz, sevgisiz filmi ve sevgisiz filmi eleştirisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yapılan Yorum (1)

  1. Bu filmlerin hepsini izledim ve çok beğendim ölmeden önce izleyin