1. Ana Sayfa
  2. Sinema Haberleri
  3. Müslüm Gürses’in Hayatı Filme Çekiliyor

Müslüm Gürses’in Hayatı Filme Çekiliyor

Müslüm Gürses’in Hayatı Filme Çekiliyor

Ölümü sonrasında dinleyicilerini büyük üzüntüye boğan namı diğer Müslüm babanın hayatı film olmaya değer. Bu anlamda da sanatçının hayatı yeni bir proje ile beyaz perdeye aktarılacak. Filmin çekimlerine Müslüm Gürses’in doğduğu yer olan Şanlıurfa Halfeti’den başlandı ve şu an Adana’da filmin çekimleri devam ediyor.

Filmin yapımcısına baktığımız da ise tanıdık bir ismi görüyoruz. Ayla filminin yapımcısı Mustafa Uslu. Ayla filmi gösterime girdiğinde büyük ses getirmiş ve halen de yankıları devam eden bir yapıt. Dolayısıyla Mustafa Uslu’dan bu anlamda Müslüm filmi içinde beklentilerin büyük olduğunu söyleyebiliriz.  Filmin senaryosunu ise Hakan Günday ve Gürkan Özçiftçi yazdı. Yönetmen koltuğunda ise Hakan Kırvavaç oturuyor.

Müslüm Gürsesin Hayatı Filme Çekiliyor1 - Müslüm Gürses'in Hayatı Filme Çekiliyor

Filmde Müslüm Gürses’ e yeniden hayat veren isim Timuçin Esen oldu. Müslüm Gürses’in eşi Muhterm Nur’un danışmanlığını yaptığı film Gürses’in gerçek hayat hikayesini aktarmayı hedefliyor. Filmin oyuncu kadrosuna baktığımız da ise ünlü isimler  Zerrin Tekindor, Ayça Bingöl, Erkan Can, Turgut Tunçalp, Taner Ölmez, Güven Kıraç, Erkan Avcı, Goncagül Sunar, Şahin Kendirci, Erkan Kolçak Köstengil, Caner Kurtaran ve Teoman’ın yer aldığını görüyoruz.

Filmin basın tanıtımı için bugün toplantı düzenlendi ve toplantı esnasında da filmden ilk kareler yansıdı.  Basın toplantısına yapımcılar Uslu ve Yıldırım, senaristler Günday ve Özçiftçi ile birlikte Muhterem Nur da katıldı.

Filmin yönetmenliğini yapan Mustafa Uslu Müslüm Gürses’in hayat hikayesini bundan önce de hep merak etmiştim dolayısıyla bu projenin içerisinde olmaktan mutluyum dedi.

Bir önceki yazımız olan 2017'de En Çok Gişe Yapan Yerli Komedi Filmleri başlıklı makalemizde 2017 komedi filmleri, 2018 komedi filmleri ve aile arasında hakkında bilgiler verilmektedir.

0.0110
0.0Ortalama Puan
Film hakkında değerlendirme yapınız.

Yorum Yap