1. Ana Sayfa
  2. Türk Film İncelemeleri
  3. Manyak Film İncelemesi
Trendlerdeki Yazı

Manyak Film İncelemesi

Manyak Film İncelemesi

Onur Ünlü’nün yönetmenliğinde ve Sarı Bıyık olarak sinema camiası olarak tanınan Cahit Kaşıkçılar’ın senaristliğini ve başrolünü üstlendiği bir film olarak adlandırılan Manyak; yakın zamanda sinema severlerle karşılaşarak; etkili bir proje olarak da ifade edilmektedir. Adapte sinemanın başarılı örneklerinden bir tanesi olarak görülen Manyak filmi; ünlü korku filmi yönetmeni olan Alfred Hitchcok’un Psycho adlı 1969 yılında çektiği filmden esinlenilmiş ve uyarlanmış bir proje olarak ifade edilmektedir. Aynı zamanda da Bates Motel adlı Amerikan dizisi ile de konu açısından birbirine benzemesi ile de ideal bir yapım olarak kabul edilerek sinema severlere cazip olarak gelecek bir proje olarak da karşılarına çıkacaktır.

gerçek kesit manyak - Manyak Film İncelemesi

Manyak adlı yerli yapım içerisinde yer alan oyuncular da filme büyük oranda katkı sağlayacak isimler olarak sinema severlerin karşısına çıkıyor. Manyak adlı film içerisinde Cahit Kaşıkçılar, Emel Emir, Fatma Pazvant  gibi isimler yer alarak bu filmde ön plana çıkıyorlar. Gerçek Kesit adlı 90ların dizisinden esinlenilerek çekimleri tamamlanan bu projede aynı zamanda da Gerçek Kesit’i sunan isim olarak da bilinen Perihan Savaş da anlatıcı görevine tekrardan geri dönüyor. Amatör bir canlandırma şeklinde gerçekleştirilen Manyak adlı film bu sayede de sinema severlere  iyi bir etki sağlayacak olan yapımlar arasında da yer almasına da kesin gözüyle bakılıyor.

Bir önceki yazımız olan Kadir İnanır'ın Oynadığı Filmler başlıklı makalemizde Kadir inanır, Kadir inanır ve filmleri ve türkan şoray hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap