1. Ana Sayfa
  2. Türk Film İncelemeleri
  3. Mahalle Filmi Konusu ve Fragmanı

Mahalle Filmi Konusu ve Fragmanı

Mahalle filminde kendi kurallarını koymaya çalışan ve kendi düzenine göre yaşayan bir semt anlatılıyor. Semtin üç sakini olan arkadaşların sıradan hayatlarına devam ettikleri sırada bir değişiklik oluyor ve bu mahalleye yeni taşınan bir yabancıyla birlikte ortalık da giderek karışmaya başlayacak.

Mahalle Filmi Konusu ve Fragmanı

Son dönemlerde adından çok söz ettirmeyi başaran Mahalle filminden ilk fragmanda geldi. Buğra Gülsoy ile Serhat Teoman imzalı filmde Herkes Günahını Gölgesinde Taşır mesajı veriliyor.

Yeni ve yerli bir korku türünde olan film sayesinde hedefte beklentileri yüksek tutarak türk filmleri camiasında korku filmlerinin standartlarını yükseltmek. Yerli sinema ve kranların sevileyn oyuncularını da ilk ke bir araya getirip yönetmen koltuğuna oturtan film Mahalle2 de boşrolleri de iki usta isim paylaşmış.

mahalle1 - Mahalle Filmi Konusu ve Fragmanı

Mahalle Filminin Konusu

Mahalle filminde kendi kurallarını koymaya çalışan ve kendi düzenine göre yaşayan bir semt anlatılıyor. Semtin üç sakini olan arkadaşların sıradan hayatlarına devam ettikleri sırada bir değişiklik oluyor ve bu mahalleye yeni taşınan bir yabancıyla birlikte ortalık da giderek karışmaya başlayacak. Bu yabancı üçünün de hayatını derinden etkileyecek.

Filmin oyuncu kadrosuna baktığımız da Selahattin Töz, Emre Erkan, Hazar Ergüçlü, Selen Öztürk, Gökşen Ateş ve Gökhan Soylu yer alıyor. Filmin senaryosunun da ise yönetmenlerle birlikte Emre Erkan’ın imzası var. Yapımcılığını Med Yapım ile Get Yapım’ın ortak üstlendiği filmin müziklerini ise deneyimli besteci Toygar Işıklı yapıyor. Merakla beklenen yepyeni korku filmi “Mahalle” filmi 9 Mart’ta vizyona girecek.

Film hakkında beklentilerinizi ve yorumlarınızı da bizimle aşağıda değerlendirebilir ve oyuncular konusundaki eleştirilerinizi belirtebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ölümlü Dünya Filmi İncelemesi başlıklı makalemizde 2018 filmleri, filmler ve ölümlü dünya hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap