1. Ana Sayfa
  2. Bilgilendirme
  3. Leonardo Dicaprio’nun Oynadığı Filmler
Trendlerdeki Yazı

Leonardo Dicaprio’nun Oynadığı Filmler

Leonardo Dicaprio’nun Oynadığı Filmler
1

Titanic

   Gerçek bir olaydan esinlenilerek yapılmış olan bu filmde Leonardo DiCaprio genç bir delikanlı Jack karakterine hayat vermektedir.. Amerika’ya gitmek için limandan kalkan Titanic adlı gemiye binmek istemektedir. Ancak bunun için yeterli parası yoktur ve bu parayı geminin kalkmasına kısa bir süre kala poker masasında kazanır ve Jack için Amerika yolculuğu başlar.

Jack gemide Rose adında bir kızı intihar etmek üzereyken görür ve onu ikna eder. Rose ve Jack birbirlerine aşık olurlar. Ancak Buz Dağı bu aşka engel olur. Titanic buz dağına çarparak batmaya başlar. Gemideki yolcuların yaklaşık %30’luk bir kısmı filikalara binerek kurtulmuştur. Rose da bu filikalara binerek kurtulur ancak Jack kurtulamaz ve ölür. 1997 yapımı filmin yönetmeni ise Terminatör ve Avatar filmlerinin de yönetmeni olan Cames Cameron’dur.

 Catch Me If You Can (Sıkıysa Yakala)

   Lenardo DiCaprio bu filmde 19 yaşındaki Frank Abagnele karakterini canlandırmaktadır. Frank Abagnele karakteri gerçek bir karakterdir. 19 yaşında iken dolandırıcılıktaki üstün marifeti sayesinde pilotluk, doktorluk ve savcılık yapmıştır. FBI ajanlarını yıllarca peşinden koşturmuştur ve sonunda Fransa’da yakalanmıştır. Bir süre hapis yattıktan sonra FBI kendisine bir teklif yapar ve dolandırıcılık vakalarında FBI’a yardım etmesi şartıyla cezası affedilir ve hapisten kurtulur.

 The Departed (Köstebek)

   Leonardo DiCaprio bu filmde mafya içerisine sızdırılmayı başarmış bir polistir. Ancak sızmayı başaran tek kişi kendisi değildir. Mafya da aynı şekilde polis içerisinde bir adam sızdırmayı başarmıştır. Film köstebeklerin savaşını çok iyi yansıtmıştır. Leonardo DiCaprio‘ya başrollerde Matt Damon ve Jack Nicholson eşlik etmiştir.

 İnception(Başlangıç)

   Son yıllarda özellikle Bilim Kurgu alanında adından sıkça söz ettiren yönetmeni Christopher Nolan tarafından tarafından çekilen filmde başrollerde Leonardo Di Caprio‘nun yanı sıra Tom Hardy, Cillian Murphy ve Joseph Gordon- Levitt rol almıştır. Rüyaların isteyerek nasıl kurulabileceğini ve nasıl kontrol edilebileceğinin anlatıldığı bu filmde temel amaç Rüyalar kullanılarak bir şirketi soymaktır. Ancak bu hiç de kolay olmayacaktır.

 Shutter Island (Zindan Adası)

   Bir FBI ajanını canlandıran Teddy Daniels(Leonardo DiCaprio) Shutter Adasında bir adaya araştırma yapmak için gönderilir. Teddy’e Chuck Aule (Mark Ruffalo) eşlik etmektedir. Adada bir akıl hastanesi bulunmaktadır ve burada hastalar denek olarak kullanılarak bilimsel deneyler yapılmaktadır. Teddy’nin bunu ispat etmek için uğraşacaktır. Ancak hiçbir şeyin düşündüğü gibi olmadığını anlaması kolay olmayacaktır.

 Body of Lies (Yalanlar Üstüne)

 Leonardo DiCaprio Amerikan İstihbaratının önemli bir elemanı olarak Irak’a gazeteci kimliğiyle gönderilir. Ancak bu kimliği ifşa olunca El Kaide peşine düşer. Hayatta kalkmak için FBI’daki arkadaşı Ed Hoffman’ın (Russel Crowe) yardımı gerekmektedir.

 Blood Diamond (Kanlı Elmas)

   Leonardo DiCaprio bu filminde Danny Archer adındaki karakteri canlandırmaktardır. Danny eski bir asker ve elmas kaçakçısıdır. Afrikada isyancılar köyleri basarak insanları kaçırmaktadır. Kaçırdıkları insanları zorla çalıştırarak elmas arama işlerinde kullanmaktadırlar. Bu köylülernden birisi olan Solomon Vandy ( Djimon Hounsou) büyük bir elmas bulur ve bunu isyancılara vermek istemez ve elması saklar. Bu sırada Orduya bağlı askerler geler isyancıları öldürür ve Solomon’u da yakalayarak hapishaneye gönderir. Bu elmasın varlığından haberdar olan Danny ise elması almak için Solomon’u hapisten çıkarır ve elmasın peşine düşerler.

   Solomon ve Danny’nin elması bulma yolunda yaşadıkları macerayı anlatan filmin yönetmeni ise Amerikalı yönetmen Edward Zwick’dir.

 The Revenant (Diriliş)

   1800’lü yıllarda Amerika’da yaşayan Hugh Glass(Leonardo DiCaprio) geçimini hayvanları avlayarak ve kürklerini satarak sağlamaktadır. Kürklerini göl kenarından temizledikleri sırada Yerlilerin saldırısına uğrarlar ve yaralanarak kurtulmayı başarır ancak beraberinde gelen avcıların çoğunluğu ölür. Hayatta kalmak için uğraşırken ayı saldırısına uğrar ve ağır yaralar alır. Soğuk ve açlık onu bitkin düşürür. Ancak Glass pes etmez ve hayatta kalmayı başarır. The Revenant filmi ile Leonardo DiCaprio Oscar Ödülüne layık görülmüştür.

Bir önceki yazımız olan 20 Nisan 2018 Vizyona Girecek Filmler başlıklı makalemizde 20 Nisan 2018 vizyona girecek filmler, 20 Nisan'da hangi filmler vizyona girecek ve Bu hafta vizyonda ne var hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap