1. Ana Sayfa
  2. Yabancı Dizi Önerileri
  3. La Casa de Papel Dizi Konusu ve Öneri
Trendlerdeki Yazı
reaksiyion-alkis

La Casa de Papel Dizi Konusu ve Öneri

La Casa de Papel Dizi Konusu ve Öneri
4

Hırsızlık konusunda izlediğiniz tüm dizilerde genelde bir çok aşamayı rahatlıkla tahmin edebilirsiniz. Senaristler içinde pek fazla sürpriz yapacak ana konu yoktur hırsızlık temalarında. Fakat La Casa de Papel dizisi herkeste var olan bu bakış açısını tamamen değiştiriyor. Tam “bu şekilde olacak işte” dediğiniz anda bambaşka bir seyirde ilerlemeye devam ediyor dizi.

La Casa de Papel Konusu Nedir?

Dizi, en temelde Profesör lakaplı bir karakterin planlarıyla başlıyor. Çok zeki bir adamın, kısa süreli kurs mantığıyla tasarladığı bir plan süreci. Bu süreçte, zor durumda olan ama her biri kendi dallarında başarılı kişileri bir araya topluyor. Her biri suçlu, her biri aranıyor ve hepsi suçlarında uzmanlar. Bir araya getirdiği bu kişileri uzun bir kurs sürecinden geçirerek, onlara aylarca planın nasıl işleyeceği konusunda bilgi veriyor. Sonrasında ise bu planı uygulamak için profesyonel bir düzende işleme başlıyorlar.

Kurs sürecinde kimse birbirini tanımayacak, aşk ve sevgi ilişkileri olmayacak, kimse birbirinin adını bilmeyecek. En temel kuralları bunlar… Bu yüzden herkese ayrı bir şehir adı verilerek, kod isimlerle iletişim sağlanıyor. Bu kurs sürecinde her şey mükemmel olsa da ne yazık ki aşk nedeniyle bazı kuralsızlıklar, uyuşmazlıklar yaşanabiliyor.

La Casa de Papel1 - La Casa de Papel Dizi Konusu ve Öneri

Kursun amacı ve hedeflenen, soyulması amaçlanan nokta ülkenin para üretim merkezi, darphanesi. Plansa, alışılagelmiş içeri gir – parayı al – kaçışa aşamasına geç mantığından çok farklı ilerliyor. Böylelikle sürekli bir ters köşe olma durumu söz konusu, buda diziyi izlediğiniz her an şaşırtıcı bir senaryoyla karşılaşmanıza neden oluyor.

Diziyi Neden Öneriyoruz?

Dizi, girişte de bahsettiğimiz gibi hedefi ve sürekli ters köşe yapan senaryosuyla zaten sizi kendisine bağlıyor. Bunun dışında mükemmel bir oyuncu kadrosu seçilmiş. Her biri kendine has özellikleri, giyimi ve tavrı ile aslında birbirinden bağımsız. Buda ciddi bir çeşitlilik ortamı sağlıyor. Üzerine mükemmel müziklerde gelince, sürekli bir heyecan silsilesi oluşuyor. Keyifli ve akıcı bir hırsızlık, aksiyon temalı yabancı dizi arayanlara öneririz.

Bir önceki yazımız olan Güncel Ve En Yeni Yabancı Filmlerden Haberler başlıklı makalemizde En güzel yabancı filmler, Güncel yabancı filmler ve Yabancı filmlerden haberler hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap