İlginizi Çekebilir!
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgilendirme
  3. Koruyucu Konusu ve Oyuncu Kadrosu (Netflix)
Trendlerdeki Yazı

Koruyucu Konusu ve Oyuncu Kadrosu (Netflix)

Koruyucu Konusu ve Oyuncu Kadrosu (Netflix)

Son yıllarda Türk dizilerinin diğer ülkelerde de izlenmesi, dünyanın en iyi film ve dizi dağıtıcısı olan Netflix’i harekete geçirdi. İlk defa bir Türk dizisini yayınlama kararı alan Netflix, Koruyucu dizisini Eylül 2018’de izleyici ile buluşturmayı planlamakta. Oyuncu kadrosunda yer alan isimlerin yanı sıra konusu ile de son derece dikkat çeken Koruyucu dizisinin dünya çapında yankı uyandırması da beklenmektedir.

Türk dizileri arasında son derece büyük bir etki yaratmayı başaran ve yüksek oranda izleyici kitlesine ulaşmayı başaran İçerde dizisinin başrol oyuncusu Çağatay Ulusoy’un başrolünde oynayacağı Koruyucu dizisinin oyuncu kadrosunda Ayça Ayşin Turan, Hazar Ergüçlü, Mehmet Kurtuluş ve Okan Yalabık gibi isimler de yer almaktadır.

Netflix’in yeni dizisi Koruyucu’nun ilk sezonunda 10 bölüm izleyenleri beklemektedir. Ancak dizinin ikinci sezonun çekilip çekilmeyeceği de bir başka tartışma konusu olarak ön plana çıkmaktadır. Eğer izlenme oranlarında yüksek rakamlar söz konusu olursa yapımcıların ikinci sezonu da çekme kararı alması beklenmektedir.

Koruyucu Netflix 1 - Koruyucu Konusu ve Oyuncu Kadrosu (Netflix)

Koruyucu Dizisi Konusu

2016 yılında N. İpek Gökdel’in yazmış olduğu Karakalem ve Bir Delikanlının Tuhaf Hikayesi adlı eserinden uyarlanan Koruyucu dizisinde, Hakan isminde bir genç eğitim almak için İstanbul’a gelmiştir.

İstanbul’a geldiğinde Hakan’a oldukça ilginç bir görev verilecektir. Bu görev ise İstanbul’un koruyuculuğunu üstlenmektir. Ülkesini korumak zorunda olan Hakan, 500 yıl önce Yavuz Sultan Selim için Denizlili bir dokumacı tarafından dikilmiş olan ikiz gömleğini görmesi ile beraber süper güçlere kavuşması ve bununla beraber de süper kahraman olarak ülkesini koruma macerası konu alınmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Şahsiyet Dizisi Konusu ve Oyuncuları başlıklı makalemizde Şahsiyet, Şahsiyet dizisi konusu ve oyuncuları ve Şahsiyet internet dizisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap