1. Ana Sayfa
  2. Yabancı Dizi İncelemeleri
  3. Kore Dizileri Rüzgarı Yeniden Ekranlarda

Kore Dizileri Rüzgarı Yeniden Ekranlarda

Kore Dizileri Rüzgarı Yeniden Ekranlarda

Televizyonun son 8 9 yıllık geçmişine baktığımız zaman özellikle TRT ekranlarında yayınlanan Kore dizileri Türk izleyiciler tarafından oldukça benimsenmiş hatta fan grupları dahi oluşturulmuştu. Daha da olayı kişiselleştirmek gerekirse geçenlerde Twitter’da bir grup kore dizisi izleyicisinin, kore dizi jargonuna ait bir şekilde konuşması birçok sayfa tarafından bunlar ne diyor şeklinde paylaşılıp mizah konusu edilmişti.

2 3 yıldır yayınladığı Hint yapımı dizileri ile çok sağlam izleyici kitlesi elde eden Kanal 7 bu pastadan daha fazla pay alabilmek adına Kore dizilerini de yayınlamaya başlayacağını duyurdu. İlk olarak 2 tane Kore dizisini yayına almayı planlayan Kanal 7 ekibi izlenme başarısını Hint dizilerinde yakaladığı gibi yakalarsa eğer şüphesiz ki Kore dizilerinin sayısı arttırılacak. Böylece TRT ekranlarında bir dönem fırtınalar estiren bu dizilerin yeni adresi Kanal 7 olacak. Kanal 7 ekranlarında yayınlanacak olan Kore dizilerine bakacak olursak orijinal adı ile Secret Love dizisi Feda adı ile yayınlanacak. Bir diğer dizi ise Kill me Heal me orijinal adı ile olan Kore dizisi ise Sil Baştan ismiyle yayınlanacak.

SECRET LOVE (FEDA)  KONUSU

Kang Yoo Jung ve yeni savcı olmuş sevgilisi Ahn Do Hoon bir gece akşam yemeğinden dönerken yağmurlu bir havada bir kişiye çarparlar. Havanın aşırı yağışlı olması nedeni ile durumu tam anlayamayan çift olay yerinden ayrılır ve polisler artık çarpan aracı ve şoförünü aramaktadır. Yeni savcı olduğu için hapse girmekten korkan nişanlısının yerine olayı üstlenen Kang hapse düşer. Aracın çarptığı kişinin eşi hamiledir ve bebeği babasız kalacağı için hapse düşse dahi Kang’ın peşine düşer. Bu intikam sürecinde ise entrika dolu bir aşk ilk yapı taşlarını sermiştir.

KILL ME HEAL ME (SİL BAŞTAN) KONUSU

Cha Do Hyun zengin, varlıklı bir ailenin sahibidir. Küçükken yaşadığı travma sonucunda kişi bozukluğu hastalığına yakalanır ve 7 farklı kişiliği vardır. Bu hastalığının ona çok sıkıntı çıkardığı dönemde, daha henüz doktorluğunun ilk senesinde olan Oh Ri-Jin ile karşılaşır. Beraber bu hastalığı yenme sürecinde oldukça yakın bir ikili ilişki kuran çift için aşk kendini göstermiştir. Doktor Oh Ri-Jin 7 kişilikten bir tanesine aşık olmuştur.

Bir önceki yazımız olan İMDB Puanı Yüksek Korku Filmleri başlıklı makalemizde imdb yüksek diziler, imdb yüksek yabancı diziler ve yabancı diziler hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap