İlginizi Çekebilir!
  1. Ana Sayfa
  2. Sinema Haberleri
  3. Kitaplardan Uyarlanan Filmler

Kitaplardan Uyarlanan Filmler

Bu makale konusunda kitaplardan uyarlanan filmler hakkında bir derleme yapalım istedim. Çünkü vizyona girmiş birçok filmin de aynı zamanda bir romandan esinlenmiş olduğunu görebiliyoruz. Yani pek çok filmin kitabı var ancak bu filmlerin bazıları başarısından biliniyor olsa da kitabın çok satmamasından dolayı bilinmeyen filmlerde var. Bu makaleyi okuduğunuz da çok filmin romanlardan eşitlenmiş olduğunu görebileceksiniz ancak önemli olan bazı filmlere bu makale de yer vermek istedim. Gelin isterseniz ilk filmimizle konuşmaya başlayalım.

2006 – DA VINCI ŞİFRESİ

Da Vıncı Şifresi filmini bilmeyen yok. Ancak bu filmin izlenmesindeki en büyük şeyin kitabı olduğunu söyleyebiliriz. Film 2006 yılında vizyona girmiş. Filmin oldukça uzun olduğunu söyleyebilirim. Kitap Dan Brown tarafından aynı isimle piyasaya sürülmüş.

2009-MILLENNIUM ÜÇLEMESİ

Millennıum Üçlemesinin dram ve gerilim yüklü olduğunu biliyoruz. İsveçli yazar ve gazeteci olan Steig Larsson tarafından kaleme alınmış olan bir kitap. Filmi özel kılan ise yazarının henüz kitabı yazarken hayatını kaybetmesidir. Dolayısıyla bunun bir seri olarak çıkması planlanırken başarılı olmamıştır.

2013- GÖÇEBE

Göçebe bir gençlik filmi ve romanı gibi kendisinin de çok fazla ilgi görmediğini söyleyebiliriz. bunu İMDB puanından anlayabiliyoruz. Göçebe filminin yazarı Stephenie Meyer’dir. Film 2013yılında vizyona girmiş. Ancak kitabının 2008 yılında piyasaya sürülmüş olduğunu söyleyebiliriz.

2010-ZİNDAN ADASI

Filmde ilk hatırlayacağınız şey Leonardo DiCaprio’dur. Bir hayli başarılı olan filmin kitabı da beğeni toplamıştır. Kitabın yazarı ise Dennis Lehane’dir.

Bir önceki yazımız olan 2017 Bitmeden İzlemeniz Gereken Filmler başlıklı makalemizde 2017 En güzel filmleri, 2017 Filmleri ve 2017 İzlenmesi gereken filmler hakkında bilgiler verilmektedir.

0.0110
0.0Ortalama Puan
Puan İçin Yorumlayınız.

Yorum Yap

Yapına Yorumlar (2)

  1. Kitaplardan uyarlanmış olan bir çok film mevcut, genellikle kitaplardan uyarlanan filmlerin sürükleyiciliği bir ayrı oluyor, filmin tadını daha çok alarak izliyoruz.

  2. Başarılı bir çok yapıt bakıldığında kitaplardan uyarlandığı görülüyor, kitaplardan uyarlanan filmleri önce kitabını okuyup sonrasında filmini izlemenizi tavsiye ederim ayrı bir zevk veriyor bu şekilde.