1. Ana Sayfa
  2. Türk Filmler
  3. Kaybedenler Kulübü Yolda Filmi
Trendlerdeki Yazı

Kaybedenler Kulübü Yolda Filmi

Kaybedenler Kulübü Yolda Filmi

İlk filmi ile oldukça beğeni toplayan Kaybedenler Kulübü, serinin birinci filmi yayından kalktıktan sonra yıllarca konuşuldu. Birçok kesiti internetin çeşitli sosyal ağ mecralarında oldukça fazla sayıda izlendi. Film ile özdeşleşen oyuncular birçok farklı yapımda rol alsalar da bu filmi unutamadıklarını birçok kez röportajlarında dile getirdiler.

Filmin içerisinde kendine has kitle edinen radyo programcılarını anlatan Kaybedenler Kulübü, gerçek yaşamda da kendine has bir izleyici kitlesi edinmeyi başardılar. Bu başarının ardından geçen yıllar sonucunda filmin ikincisinin çekimlerine başlandığına dair haber verildi. Geçtiğimiz günlerde çekim ve montaj aşamaları biten filmin galası yapıldı. Galası ile ilgili oldukça skandal haberler ortaya çıkan bu yapımın sinema salonlarında ilk gösterimi 16 Mart 2018 tarihi oldu.

Dram türünde çekilen filmin konusu ise şu şekilde. Kaan Çaydamlı ve Mete Avunduk adlı iki genç yıllar önce yaptıkları bir radyo programı ile kendilerine has bir dinleyici kitlesi edinirler. Sürekli sorgulayıcı ve bohem bir yaşam tarzı ile yaşayan, bu durumlarını en iyi kelimelerle dinleyicilerine aktan radyo programcıları hayatlarında birçok şeyi yapmış olsalar da bir boşluk içerisinde hedefsiz bir şekilde sürüklenmekteler.

Uzun yıllar süren radyo yayınından sonra tatil amaçlı gittikleri Antalya’nın Olympos bölgesinden İstanbul’a doğru yola çıkacaklar. Motosikletleri ile tatil yapan bu kafa ikili yol boyunca birbirinden farklı insanlar, birbirinden farklı yaşamlar ile karşılaşırlar. Bu yaşanılanlar aslında acı bir gerçeği bu ikilinin yüzüne vuracaktır. Hayatın akışını ve insan ilişkilerini ne kadar az bir şekilde kontrol edebildiklerini gören bu ikili bir kez daha kaybedecektir.

Bir önceki yazımız olan Türk Sinemasının Başarılı Olmuş Köşe Taşları başlıklı makalemizde türk sineması, Türk sinemasının en ünlü oyuncuları ve Türk sinemasının köşe taşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap