İlginizi Çekebilir!
  1. Ana Sayfa
  2. Yabancı Film İncelemeleri
  3. Kardeşler (Brothers) Filmi İncelemesi

Kardeşler (Brothers) Filmi İncelemesi

Kardeşler (Brothers) Filmi İncelemesi

Yeryüzünde yaşanan savaşlar her zaman canlılar için çok büyük yaralara ve sorunlara sebep olmuştur. İnsan oğlunun egosu yüzünden sürekliliğini koruyan savaşlar, egomuz sebebiyle hiç durmayacak gibi.

Teknolojinin ilerlemesiyle beraber savaşların sebep olduğu psikolojik sorunları araştıran, inceleyen filmler yerine izleyiciyi savaşın merkezine sürükleyen filmler geldi.

Black Hawk Down, Saving Private Ryan, Pearl Harbor gibi şaheserler savaşı tüm sadeliği ile gözler önüne sererken duygusallığı da beraberinde sürdürdü. brothers_1

Brothers, adından da anlaşılayacağınız üzere 2 kardeşin ve onların ailesinin üzerinde duran bir savaş filmi. Yüzbaşı Sam Tobey Maguire mapustan yeni çıkan kardeşi Tommy Jake Gyllenhall’den tamamen ters bir karaktere sahip. Sam evlenmiş ve iki minik kız babasıdır. Kendine düzen içinde aile yaşantısı kurmuştur. Tommy ise yaşamını bir türlü yayına oturtturamamış, yakışıklı ve etkileyici bir görünüşe sahiptir.

Amerika’nın Afganistan devletine asker göndermesinin ardından Sam’de Afganistan’da görev alır. Ailesinden uzun süre ayrı kalmaya başlayan Sam’in bir görev esnasında içinde olduğu helikopter vurulur ve yere düşer. Ölüm haberi ailesini sarsarken Tommy aileye sahiplenir. Eksiklerini gidermeye çalışırken küçük kızlar için de ağabey ve aynı zamanda baba olmaya başlar.

brothers movie ile ilgili görsel sonucu

 

(Spoiler içerir) Peki ya Sam bu kazadan kurtulabilirse ailesini Amerika’da bıraktığı gibi bulabilecek mi?

Özellikle Tobby’in oyunculuğu ayakta alkışlanmayı hak edecek türden. Spiderman serisinden hatırlayacağınız üzere  Tobby  Maguire’nin unutulmaz performansı daha önce oynadığı filmlerin çok çok üstünde olduğunu hiç kuşkusuz, düşünmeden söyleyebilirim.  Jake Gyllenhall ve Sam’in karısı rolünde gördüğümüz Oscar Ödüllü, Natalie Portman rollerinin hakkını mükemmel performanslarıyla veriyorlar. Kısacası dizideki oyuncuların, performanslarına diyecek kötü bir düşünce film boyunca aklımın ucundan bir an bile geçmedi

Savaşların insanlar üzerinde ki etkilerini birçok gönderme ve kelime oyunu ile başarılı bir şekilde yansıtan film düşündüren ve yeri geldiğinde izleyiciyi güldüren aynı zamanda ağlatan bir 1 saat 45 dakika sunuyor.

İyi Seyirler…

Bir önceki yazımız olan 2018 Yılında Çıkacak Yerli Ve Yabancı Filmler başlıklı makalemizde 2018 dizileri, 2018 filmleri ve 2018 vizyonda olacak diziler hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap