1. Ana Sayfa
  2. Sinema Haberleri
  3. Jim Carrey Oynadığı Filmler
Trendlerdeki Yazı

Jim Carrey Oynadığı Filmler

Jim Carrey Oynadığı Filmler

Hem komedi hem dram türündeki filmlerin yıldızı Jim Carrey, pek çok filmle büyük başarı elde etmiş bir oyuncudur.

 

1- Sil Baştan (2004)

Jim Carrey’nin ünlü oyuncu Kate Winslet ile başrolünü paylaştığı film herkes tarafından büyük beğeni kazanmış ve unutulmazlar arasına girmeyi başarmıştır. Filmin IMDB puanı ise 8,4.

2- Truman Show (1998)

Hayatı kocaman bir yalandan ibaret olan ve 7/24 tüm dünya tarafından bir Truman Show adıyla izlenen Truman’nın ilginç ve dokunaklı hikayesini anlatan film ilginç konusuyla dikkat çekiyor. Filmin IMDB puanı ise 8,0.

3- Salak ile Avanak (1994)

Jim Carrey’nin kendine has mimikleriyle ünlenmesini sağlayan ve komedi filmlerindeki başarısını kanıtlayan ilk filmlerinden biri Salak ile Avanak. Filmin IMDB puanı ise 7,3.

4- Bay Evet (2008)

Jim Carrey bu filminde kendisine söylenen her şeye “Hayır.” cevabını veren Carl Allen isimli bir karakteri canlandırmaktadır. Film, bir gün bir televizyon programında bir sene boyunca her şeye “Evet.” deme kararı almasının ardından yaşananları konu edinmektedir. Filmin IMDB puanı 6,9.

 

5- Hayvan Dedektifi (1994)

Jim Carrey’nin kaybolan hayvanları bulup geri getirmek üzere çalışan bir özel dedektif rolünde oynadığı bu film, hollywood yıldızlığına yükselirken ün kazanmasını sağlayan en önemli filmlerinden biridir. Filmin IMDB puanı 6,9.

6- Talihsiz Serüvenler Dizisi (2004)

Ailelerini kaybetmelerinin ardından yüzleri bir daha gülmeyen Baudelaire kardeşlerin hiçbir zaman yüzlerinin gülmediği bu maceralı serüvende tek vasileri olan ve kılık değiştirerek servetlerini ele geçirmek için kardeşlerin peşinden hiç ayrılmayan Kont Olaf rolündeki Jim Carrey, bu filmle unutulmaz bir oyunculuk sergilemektedir. Filmin IMDB puanı ise 6,8.

7- Maske (1994)

Jim Carrey bu filminde kendi halinde yaşayan bir bankacı olan Stanley Ipkiss karakterini canlandırmaktadır. Bir gün bulduğu antik bir maskeyi takan Stanley’in değişik güçler kazanan birine dönüşmesiyle hayatı da tamamen değişecektir. Filmin IMDB puanı ise 6,8.

8- Yalancı Yalancı (1997)

Jim Carrey bu filminde hayatı yalan söylemek üzerine kurulu bir avukatı canlandırmaktadır. Bir gün oğlunun doğum gününe gitmemek için de yalan söyler ve oğlu pastasını üflerken babasının sadece bir günlüğüne bile olsa hiç yalan söylememesini diler. Bu dilek gerçek olunca ilginç olaylar başlar. Filmin IMDB puanı ise 6,8.

Bir önceki yazımız olan 2018 Korku Filmleri başlıklı makalemizde 2018 korku filmleri, korku filmi önerisi ve korku filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap