1. Ana Sayfa
  2. Yabancı Film İncelemeleri
  3. İzlenmesi Tavsiye Edilen En İyi 2016 Filmleri
Trendlerdeki Yazı

İzlenmesi Tavsiye Edilen En İyi 2016 Filmleri

İzlenmesi Tavsiye Edilen En İyi 2016 Filmleri

Fantastic Beasts and Where to Find Them

Harry Potter filmlerinin 70 yıl öncesine uzanan hikayede Scamander, Hogwards’da Profesör Dumbledore tarafından yetiştirilmiş başarılı bir büyücüdür. Scamander yanında taşıdığı garip çantasının içerisinde bambaşka bir dünya taşımaktadır. Çantasında çeşitli fantastik yaratıklar bulunmaktadır. Bu çanta ile New York’a gider. Ancak çantasından çıkıp dolaşmayı seven bir yaratığı başına oldukça iş açacaktır. Bu yaratık hırsızlık yapmayı çok sevmektedir. Scamander bu yaratığı yakalamaya çalışır. Ancak sihirli yaratıkları fark eden sadece kendisi değildir.

New York ‘da görev yapan büyücüler durumu fark eder. Scamander için yeni bir macera başlamaktadır. Harry Potter’da kullanılan temaları filmde görmek mümkündür. Filmin yönetmenliğini Harry Potter filmlerinde de görev alan David Yates yapmaktadır. Filmin oyuncu kadrosunda Eddie Redmayne, Katherine Watherson yer almaktadır. Filmin son sahnesinde karşımıza Grindelward karakterinde Johny Deep çıkmaktadır. 2016 yılında vizyona giren bu film İmdb’den 7.4 puan almıştır. Serinin devam filmi 2018 sonunda Fantastic Beasts The Crimes of Grindelwald (Fantastik Canavarlar Grindewald’ın Suçları) vizyona girecektir.

Hacksaw Ridge (Savaş Vadisi)

İkinci Dünya Savaşı’nın tüm vahşeti ile devam etti yıllarda ABD ile Japonya Pasifik Okyanus’unda savaşmakta ve Japonya giderek eski gücünü yitirmektedir. Okinawa’da çarpışmalar devam etmektedir. O dönemde ABD ordusuna Desmond Doss adında zayıf, çelimsiz bir asker katılmıştır. Doss silah kullanmayı reddeden bir vicdani retçidir ve ülkesine sıhhiye olarak hizmet vermek istediğini belirtmektedir. Ancak komutanları onun silah kullanmasının bir mecburiyet olduğunu ve diğer arkadaşlarını tehlikeye atacağını düşünmektedir.

Doss tüm ısrar ve emirlere rağmen silah kullanmayı reddeder ve emirlere itaatsizlikten yargılanır. Bu noktada I:Dünya Savaşı gazisi olan babası devreye girer ve komutanlar ile görüşerek oğlunun silah kullanmadan sıhhiye olarak savaşa katılmasını sağlar. Doss Okinawa Bayırlarında bir gecede 75 yaralı askeri tek başına savaş alanından kurtararak ABD birliklerinin olduğu bölgeye ulaştırır. O geceden sonra askerler için Doss büyük bir gurur vesilesi olmuştur. Desmond Doss bir film olmaktan daha öte gerçek bir karakterdir. 2006 yılına kadar ABD yaşamıştır ve burada ölmüştür.

Filmin oyuncu kadrosunda Andrew Garfield, Teresa Palmer, Vince Vaughn, Hugo Weawing ve Luke Bracey yer almaktadır. Yönetmenliğini Mel Gibson’un üstlendiği filmin imdb notu ise 8,2’dir.

Bir önceki yazımız olan Önerdiğimiz İmdb Puanı Yüksek Gerilim Filmleri başlıklı makalemizde En iyi gerilim filmleri, En iyi yabancı gerilim filmleri ve Gerilim Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap