1. Ana Sayfa
  2. Bilgilendirme
  3. İzlenmesi Tavsiye Edilen 2018 Filmleri
Trendlerdeki Yazı

İzlenmesi Tavsiye Edilen 2018 Filmleri

İzlenmesi Tavsiye Edilen 2018 Filmleri

2018 yine sinema açısından dolu dizgin ilerleyen bir yıl olması bekleniyor. Gişeye hitap eden süper kahraman filmleri, bağımsız ve kaliteli sanat filmlerinin de vizyona girmesi bekleniyor.

İşte sizin için hazırladığımız 6 film:

1-Avengers Sonsuzluk Savaşı/Avengers: Infinity War (4 Mayıs 2018):

infinity war - İzlenmesi Tavsiye Edilen 2018 Filmleri

 

Uzun bir zamandır internet ve sosyal medyanın gündemi olan Avengers filmi şüphesiz 2018 yılında en çok beklenilen filmler arasında. Yönetmenliğini Anthony ve Joe Russo üstlendiği filmin yapım şirketi Marvel. Gişede rekorlar kıran Avengers serisinin devam filmi olan Infinity War ‘da birçok Marvel kahramanı Thanos’un sonsuzluk taşlarını toplamasını engellemeye çalışıyor. Bunun için birçok maceraya ve tehlikeye atılan süper kahramanları canlandıran birbirinden ünlü isimler yer alıyor.

2- Deadpool 2 (1 Haziran 2018):

deathpool - İzlenmesi Tavsiye Edilen 2018 Filmleri

Yine bir süper kahraman filmi olan Deadpool 2. Macerası ile vizyona geri dönüyor. İlk filmde sıradan süper kahraman filmleri gibi kötü adamı yok et. Dünyayı kurtar fikrinden uzaklaşan yapım klinik deneyler sonucu ölümsüz bir ucubeye dönüşen Wade/Deadpool rolünde Ryan Reynolds’ı esprili ve şakacı bir Marvel karakteri olarak görmüştük. Deadpool 2’de ise kahramanlık işleri devam ederken aynı zamanda sevgilisi Venessa’yla mutlu bir hayat sürdürürken. Cable’ın hikayeye dahil olmasıyla Deadpool ve X-Force ekibinin başı belaya girer.

3- Jurassic World: Yıkılmış Krallık/Jurassic World: Fallen Kingdom (8 Haziran 2018):

jurassic world 1 - İzlenmesi Tavsiye Edilen 2018 Filmleri

Steven Spielberg’in sinema efsanesinin yeni serinin 2. Filmi ile devam ediyor. Film adadaki sönmüş volkanın tekrar faaliyette geçmesiyle Owen ve Claire yok olmak üzere olan dinozorları kurtarmak için kolları sıvıyor. Filmin yönetmenliğini Antonio Bayona üstleniyor.

4- Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald (16 Kasım 2018):

Fantastic Beasts The Crimes of Grindelwald Trailer Johnny Depp 1024x512 - İzlenmesi Tavsiye Edilen 2018 Filmleri

Bu yılın oldukça iddialı filmlerinden olan Fantastik Canavarların devam filminde yine Eddie Redmayne başrolde. Kadrosunda Johnny Depp ve Jude Law gibi usta isimleri de barındıran film kaldığı yerden devam ediyor. Karanlık büyücü Gellert Grindelwald’ın yakalandıktan sonra kaçmayı başarmasıyla amacı ortaya çıkmaya başlıyor. Müritlerini etrafına toplayarak canlıların hepsine hükmedecek güçlü büyücüler yetiştirmektir. Bunun farkında olan Albus Dumbledore eski öğrencisi Newt Scamander’dan yardım ister. Newt böyle zor bir göreve hazır değildir. Yakınındakilerden bile ihanete uğrayabileceğinin çok geç farkına varır.

5- Aquaman (21 Aralık 2018): Dc Comics’in yılın sonlarına doğru vizyona girecek olan solo filmi

Aquaman - İzlenmesi Tavsiye Edilen 2018 Filmleri

Aquaman’i Jason Momoa canlandıracak. Filmin yönetmen koltuğundan ise James Waan’ın oturuyor. Filmin konusu ise su altı krallığı Atlantis’in varisi olduğunu öğrenen Arthur Curry’nin halkını yönetmek ve Atlantis’i eski görkemine kavuşturmak isterken başından geçen olayları izliyor olacağız. Aynı zamanda Arthur karakterinin gelişimine de tanıklık edeceğiz.

6-A Quiet Place-Sessiz bir yer:

maxresdefault 1024x576 - İzlenmesi Tavsiye Edilen 2018 Filmleri

Başrollerini John Krasinski, Emily Blunt, Noah Jupe ve Milicent Simmonds’ın üstlendiği yapımda. Yönetmen John Krasinski’dir. Uzaylıların dünyayı istila etmesinden sonraki dönemde geçen filmde karakterler birçok şeyden habersiz yaşam mücadelesi vermektedirler. Bir aileyi konu alan filmin en ilgi çeken özelliği ise uzayların kör olmasından dolayı filmde hiç sesli diyalog olmamasıdır. Filmin geneli işaret dili ve jest mimiklerle işlenmiştir. Gerilim korku türünde olan film bu alana yeni bir soluk getirmiştir. En hassas seslere karşı duyarlı olan uzaylılardan korunmak için hayatlarını Sessiz bir yer olarak dizayn eden ailenin gerilimi filmde anlatılmaya çalışılmıştır.

Bir önceki yazımız olan Beyin Yakan İlginç Filmler başlıklı makalemizde Beyin yakan filmler ve Konusu karışık filmler hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap