1. Ana Sayfa
  2. Yabancı Dizi Önerileri
  3. İzlenilmesi Gereken 5 Polisiye Dizi

İzlenilmesi Gereken 5 Polisiye Dizi

İzlenilmesi Gereken 5 Polisiye Dizi

Dizi dünyasının en çok ilgi çeken türlerinden biri de polisiye dizilerdir. Polisiye diziler içinde hem gizem, hem zeka, hem de aksiyon barındırdığından dolayı izlediğiniz zaman adrenalin seviyeniz her daim yüksek olur. Bu nedenle oldukça tutulan dizi türlerinin başında gelir. Eğer sizde polisiye tarzı yapımları seviyorsanız aşağıdaki 5 diziyi de oldukça severek izleyebileceksiniz demektir.

5) MONK

Dizi eski bir dedektif olan Adrian Monk’un hayatını anlatıyor. Bir gün karısı arabasına bindiği esnada bombalı saldırıda hayatını kaybedince obsesif kompülsif bozukluğu hastalığı ortaya çıkan bu adam bu hastalık sayesinde bazı yetenekler kazanır. Kazandığı yetenek sayesinde San Francisco Polis Departmanı için dedektiflik hizmeti vermeye başlar. Bazı zamanlar sinir eden, bazı zamanlar güldüren bir yapısı vardır. Ülkemizde ise Galip Derviş uyarlaması ile yayınlandı. Dizi 8 sezon 125 bölümden oluşuyor.

4) RIZZOLI & ISLES

Rizzoli ve Isles iki farklı meslek grubunda çalışan sıkı bir dostturlar. Meslekleri nedeniyle de beraber çalışmak durumundadırlar. Rizzoli polis departmanında başarılı bir komiser iken İsles adli tıp doktorudur. İki zıt huylara sahip olmalarına rağmen sıkı dostlukları bir gün Isles’in babasının kirli geçmişi nedeniyle sallantıya girer.

3) DEXTER

Dexter, Miami’de cinayetlerde araştırma yapan bir kan uzmanıdır. Çok naif ve kibar bir beyefendidir. Lakin içinde bulunduğu meslek nedeniyle gördüğü adaletsizlikler karşısında bir şey yapması gerektiğine inanır. Yasal yollardan gücü yetmeyen Dexter kendi adaletini uygulamaya devreye sokar. Bu uygulama sonucunda suç işlemiş bir çok kişi için karanlık bir dönem başlamış demektir. Öldürdüğü insanlar Dexter’ın yaşam amacı olur.

4) THE MENTALIST

Jane televizyon ekranlarında medyumluk yaparak hayatını kazanan biridir. Lakin bu medyum işlerinin yalan olduğunu ortaya çıkaran ise seri katil Red John’dır. Red John Jane’in karısını ve çocuğunu öldürür. Kendisini bulmasını ister. Bu olay üzerine ağır bir travma geçiren Jane kendine geldiği zaman medyumluk işini bırakır ve polis departmanına danışman olarak katılır. Üst düzey gözlem yeteneği ile cinayetleri ustalıkla çözen Jane, aynı zamanda Red John’ın peşindedir.

5) SHERLOCK HOLMES

Kitabıyla tüm piyasayı derinden sarsan Sherlock Holmes Baker Street 221’de yaşayan çok ünlü bir dedektiftir. Üst düzey gözlem yeteneği ve ipuçlarını birleştirmesi ile herkesten önce olayları çok hızlı çözebilme yeteneğine sahiptir.

 

Bir önceki yazımız olan Bir Soygun Hikayesi: La Casa De Papel başlıklı makalemizde la casa de papel, la casa de papel izlenmeli mi ve la casa de papel kaç bölüm hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap